Sport Košarka

KOŠARKA

ŠPANJOLSKA Tomić bez promašaja, Barcelona pomela Zaragozu

KOŠARKA
Barcelona Lassa je sa čak 101:59 dobila Zaragozu na startu polufinala doigravanja za naslov prvaka Španjolske. Pred 5.679 gledatelja sve je bilo jasno već u drugoj četvrtini u kojoj su Ante Tomić i ekipa u svojoj Blaugrani imali 27 koševa viška (46:19). Početkom posljednje četvrtine bilo je plus 43 (82:39), a u posljednjoj minuti zabilježena je najveća razlika - 45 koševa (101:56).

Barcelona Lassa je ostvarila svoju treću najuvjerljiviju pobjedu u doigravanju za prvaka, a konačnih plus 42 je peta najuvjerljivija pobjeda ostvarena u završnici prvenstva.

Tomić je za 16 minuta u prvoj utakmici polufinala protiv Zaragoze postigao 6 koševa bez promašaja iz igre (3/3 šut za dva), imao dva skoka, četiri asistencije i jednu osvojenu loptu. Kyle Matthew Kuric je bio prvi strijelac Barcelone i utakmice s 25 koševa. Pogodio je 4 od 5 šuteva za dva, te svih pet za tricu! U redovima Zaragoze nitko dvoznamenkast u napadu.

Druga utakmica se igra već u nedjelju, 9. lipnja. Također u Barceloni. Potom se ide u Zaragozu (11. lipnja). Tri pobjede vode u finale. Eventualna četvrta se igra u Zaragozi (13. lipnja), a eventualna majstorica u Barceloni (15. lipnja). U drugom boju za finale Real Madrid, vlasnik jedinice u doigravanju, vodi s 1:0 protiv Valencie. I on je bio uvjerljiv u prvoj utakmici polufinala (94:72), ali ne tako kao Barcelona Lassa protiv Zaragoze.