KošarkaKOŠARKAŠKA EUROLIGA

BREAK U ISTANBULU Tomić izjednačio na 1:1

20. travnja 2019. - 01:22
Barcelona Lassa je izjednačila na 1:1 protiv Anadolu Efesa. Napravila je 'break' u Istanbulu gdje je 48 sati nakon poraza 75:68 slavila u dvorani 'Sinan Erdem' pred 15.125 gledatelja sa 74:72. Treća i četvrta utakmica četvrtfinala doigravanja igrat će se u Barceloni. Ante Tomić i ekipa ako obrane domaći teren, plasirat će se na Final four Eurolige.

Najveću prednost Barcelona je imala početkom druge četvrtine kad je vodila s devet koševa razlike (26:17), dok je Anadolu Efes najveću prednost imao u trećoj četvrtini - plus sedam (54:47). Barcelona je imala u zadnjoj četvrtini, koju je dočekala s tri koša viška (62:59), u dva navrata plus sedam (68:61 i 71:64). Domaćin je serijom 8:0 stigao do jedine prednosti u posljednjoj četvrtini (72:71). Tomić tada pogađa prvo, ali ne i drugo slobodno bacanje minutu i 11 sekundi prije kraja četvrte četvrtine za 72:72, a Adam Hanga ubacuje za konačnih 74:72 kad je na semaforu pisalo kako se ima igrati još 28 sekundi.

Hanga je sa 17 koševa bio prvi strijelac Barcelone, Tomić je bio prvi skakač sa 7 skokova i drugi strijelac s 13 koševa. Igrao je u drugoj utakmici četvrtfinalne serije 25 minuta. Pogodio je 6 od 10 šuteva za dva te imao jednu asistenciju.
20. travanj 2024 12:23