Sport Košarka

KOŠARKA

ĐIR EUROPOM Svi dobili, svi preko 10

KOŠARKA
ŠPANJOLSKA Barcelona Lassa je dobila u gostima Zaragozu s 91:86 te je i dalje lider španjolskog prvenstva s 23 pobjede i 4 poraza. Ima dvije pobjede više od drugog Real Madrida, tri više od treće Baskonie, sedam pobjeda više od četvrte Unicaje... Ante Tomić je protiv Zaragoze postigao 12 koševa, imao 2 skoka i jednu asistenciju. Pogodio je 5 od 8 šuteva za dva te 2 od 4 slobodna bacanja. Zadnju četvrtinu su Barcelona Lassa je dočekala u minusu, ali je u zadnjih deset minuta bila bolja s 21:13... Tomić je zakucao za 89:86.

ITALIJA Alma Trieste je sa 104:88 dobila kod kuće Reggio Emiliu, u 26. kolu stigla do svoje petnaeste pobjede i petog mjesta. Hrvoje Perić je uspjehu doprinio sa 17 koševa. Bio je drugi strjelac domaćina. Za 21 minutu pogodio je 6 od 9 šuteva iz igre te sva četiri slobodna bacanja. Imao je 2 skoka, 4 osvojene lopte i jednu asistenciju. Još su četiri kola do kraja ligaškog dijela prvenstva. Prvih osam će u doigravanje za prvaka. Milano vodi (20 pobjeda/6 poraza), Umana Reyer Venezia je druga (18/8), Cremona treća (17/9), Brindisi četvrti (16/10), Alma Trieste i Trentino imaju po 15/11, Avellino, Sassari i Varese po 14/12, Cantu 13/13, Bologna i Brescia po 12/14. Preostala četiri sastava lige su bez izgleda izboriti doigravanje. Čeka ih borba za ostanak (Torino 8/18, Reggio Emilia i Pesaro po 7/19, te Pistoia 6/20).

MAĐARSKA Szolnoki Olaj je dobio Pesci kod kuće sa 71:66. Lukša Andrić je u 21. pobjedi aktualnog prvaka u 27. utakmici sezone postigao 12 koševa, imao 3 skoka i 3 asistencije. Bio je treći strijelac. Egis Kormend ima isti učinak kao i Szolnoki Olaj, treći je s dvije pobjede manje Szombathely. Ukupno osam utakmica čeka Szolnoki Olaj u Ligi za prvaka u kojoj nastupa ukupno pet sastava koji će između sebe odlučiti tko će s koje pozicije ući u doigravanje za prvaka, a u koje će se plasirati i tri najbolja sastava 'ostatka lige'. Andrić i ekipa su ove sezone osvojili, točnije, obranili naslov pobjednika Kupa Mađarske. Sad im je zadatak obrana naslova prvaka...