Sport Košarka

DOIGRAVANJE ZA PLASMAN U PREMIJER LIGU KOŠARKAŠA

U SJAJNOJ ATMOSFERI DUBROVNIK IZBORIO MAJSTORICU Sonik Puntamika ne zna hoće li u finalu drugu utakmicu igrati u Zagrebu ili Dubrovniku

Stipe Čubrić, koji je postigao 15 koševa za Dubravu, promašio je tricu 35 sekundi prije kraja nakon čega je Petar Dubelj, koji je imao isti učinak u napadu za Dubrovnik, bio najviši u skoku. Gledatelji su već bili ustali sa svojih mjesta te u tom trenutku počeli pljeskali domaćinu koji je vodio s 87:79. Iako je do kraja ostalo još pola minute, nije se više igralo. Dubrava je krenula prema domaćinu te mu čestitala na pobjedi. Isto je napravila i klupa gostiju predvođena trenerom Darkom Krunićem te su i Željko Vreća, Darko KunceIlija Lučić primali čestitke.

Dubrovnik je izborio majstoricu polufinala doigravanja za prvaka Prve hrvatske lige. Prekinuo je crni niz protiv Dubrave koja ga je jedina uspjela dobiti oba puta ove sezone u ligaškom dijelu te potom i u prvoj utakmici polufinalne serije kod kuće.

U drugoj utakmici polufinala, odigranoj u odličnoj atmosferi u Gospinom polju, Dubrovnik odavno nije imao tako dobru i glasnu podršku s tribina, Dubrava je bolje otvorila utakmicu. Vodila je i s 13 razlike (21:8) sredinom prve četvrtine. Dubrovnik je prvi put iz minusa izašao u 13. minuti tricom Vlaha Raguža (30:29) te vodio sve do 40 sekundi do kraja prvog poluvremena kad je Dubrava stigla do vodstva 44:43. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku Dubrovnik je do prve prednosti stigao u prvoj minuti posljednje četvrtine. Opet tricom, i opet je pogodio Raguž. U trećoj četvrtini Dubrava je u nekoliko navrata vodila sa 7 razlike. Treću četvrtinu zaključio je tricom Filip Vujičić kojom je Dubrovnik počeo seriju 14:0. Od 58:65 stigao je do 72:65 sedam i pol minuta prije kraja. Dubrava zatim radi 5:0, a Dubrovnik je odgovorio 'još gore' po goste (7:0 za 79:70). Dubrava je potom pokušala sve, ali nije uspjela izbjeći poraz.

Raguž je bio prvi strijelac Dubrovnika, pogodio je 5 od 9 šuteva iz igre te 6 od 7 slobodnih bacanja – ukupno 18 koševa. Vujičić je ostvario 'double double' (12 koševa i 10 skokova). Deset i više koševa još su ubacili kod domaćina Ivan Vodopija, Dubelj i Nikola Došen. Vodopija 15 koševa, 5 skokova i 6 asistencija, Dubelj također 15 koševa te po 4 skoka i asistencije, a Došen 13 koševa te po pet skokova i asistencija.

Josip Boban je u uspjeh ugradio 7, Maro Lučić 5, a Vedran Soko 2 koša. Majstorica će se igrati u Zagrebu u četvrtak, 11. travnja (19 sati). Sonik Puntamika je već izborila finale. Pobjednik ligaškog dijela dobio je uvjerljivo i drugu utakmicu protiv Agrodalma, koji je bio četvrti u ligi. Ovaj put je momčad iz Jazina slavila u gostima te sad čeka tko će biti uspješiji u majstorici, Dubrava ili Dubrovnik, prvi pratitelj u ligaškom dijelu sezone ili trećeplasirani sastav koji mu je nanio najteži poraz ove sezone (Dubrovnik je na startu sezone u Gospinom polju bio bolji od Sonik Puntamike sa 104:77).

Pobjednik finala doigravanja za prvaka Prve hrvatske lige ide izravno u Premijer ligu, dok će poraženi razigravati s predzadnjim za mjesto iduće sezone u prvom razredu.