ĐIR EUROPOM Jedan dobio, dvojica izgubila

17. ožujka 2019. - 22:09
ŠPANJOLSKA Barcelona Lassa je dobila kod kuće Estudiantes te je sačuvala vrh. Vodi s 19 pobjeda i 4 poraza, pobjedom više od najvećeg rivala, Real Madrida. Treća je Baskonia (17/6), Joventut, Valenica i Unicaja imaju po 14/9...

Protiv Estudiantesa, kojeg su savladali s 90:76, Ante Tomić je bio prvo ime ne samo Barcelone. Prvi strijelac (18 koševa), drugi skakač (6 skokova), drugi asistent (3 asistencije), na njemu je napravljeno najviše prekršaja (4). Valorizacija 24. Nitko drugi 20 i više. Pogodio je 8 od 13 šuteva za dva, te 2 od 3 slobodna bacanja.

ITALIJA Hrvoje Perić je s Alma Triesteom poražen u gostima od Trentina s 82:75. Zadnju četvrtinu su odigrali loše. U nju su ušli s pet koševa prednosti (66:61), a u njoj su postigli samo 9, a primili 21 koš. Perić je za 18 minuta u igri postigao 8 koševa (šut 1/1 za dva, 1/5 za tricu te 2/2 slobodna bacanja), imao je 4 skoka i 4 asistencije... Alma Tieste je trenutno prva ispod crte za doigravanje za prvaka u kojem će igrati osam najboljih. Perić i ekipa imaju polovičan učinak (11 pobjeda, isto toliko poraza). Pobjedu više imaju sedmi Cantu i osmi Trentino, dvije pobjede više peti Brindisi i šesti Varese, tri pobjede više treća Cremona i četvrti Avellino... Još je osam kola do kraja.

MAĐARSKA Izgubio je Lukša Andrić sa Szolnoki Olajom u gostima od Pesci VSK s 83:78, ali je i nakon 22. kola na na vrhu. Ima 18 pobjeda i 4 poraza. Drugi Egis Kormend ima dvije pobjede manje od lidera i branitelja naslova, dok treći JP Auto JKSE zaostaje tri pobjede...

Andrić je protiv Pesci VSK postigao 8 koševa, imao 7 skokova, blokadu...

18. travanj 2024 18:11