KošarkaPRVA HRVATSKA LIGA KOŠARKAŠICA

NIŠTA OD IZNENAĐENJA U ZAGREBU Nekompletna Ragusa tri četvrtine pružala otpor

16. ožujka 2019. - 19:58
Poraz košarkašica Raguse u gostima od Trešnjevke 2009. Zagrebačka ekipa je slavila u dvorani Peščenica sa 69:54. Ragusa je uoči zadnje četvrtine zaostajala svega pet koševa (47:42), a početkom posljednje četvrtine četiri koša (49:45), međutim, domaće su vrlo brzo nakon toga pobjegle do dvoznamenkaste prednosti...

Ragusa je u Zagrebu bila bez Romane Stojanović. Pod vodstvom Cvetane Matić igrala je u sastavu: Paula Mojaš, Katarina Zarač (10 koševa, 3 skoka), Karla Kalajžić (3 skoka, 1 asistencija), Ana Haklička (15 koševa, 3 skoka, 3 asistencije, 4 osvojene lopte), Marija Pocrnjić (12 koševa, 4 skoka), Ani Putica, Mihaela Pavlović (8 koševa, 5 skokova), Živana Janković (9 koševa, 8 skokova, 7 asistencija, 3 osvojene lopte), Darija Tomović i Tea Ivanišević (1 skoka, 1 osvojena lopta).

Nadskakala je Trešnjevka 2009. Ragusu. Stoji u statistici kako je domaćin imao čak 67 skokova od čega 23 u napadu, dok je Ragusa imala gotovo upola manje, točno 34. Domaće su pogodile 26 od 69 šuteva iz igre, a Ragusa 20 od 71. Trešnjevka 2009. je imala čak 25 izgubljenih lopti, Ragusa deset manje... Dubrovkinja Klaudija Dobroslavić, kapetanica Trešnjevke 2009., postigla je protiv svog matičnog kluba 12 koševa. Bila je s Amerikankom Clark Cassidy prvi strijelac domaće ekipe.

Ragusa je sad na polovičnom učinku (10 pobjeda i 10 poraza), te dva kola prije kraja ligaškog dijela na šestom mjestu uz konkurenciji dvanaest ekipa. Trešnjevka 2009.  je treća sa 14 pobjeda i 6 poraza. Ragusa ima još odigrati s vodećim Splitom u gostima, te s pretposljednjom Mursom kod kuće.

Naravno, Ragusu do kraja sezone čeka još i nastup na završnom turniru Kupa 'Ružice Meglaj Rimac', koji će se 5. i 6. travnja igrati u Puli, a na kojem će nastupiti još Šibenik, zatim branitelj naslova Medveščak, te domaćin, Pula. Protiv koga će igrati u polufinalu odlučit će ždrijeb, koji će se održati u srijedu, 20. ožujka.
19. travanj 2024 02:55