Sport Košarka

KOŠARKAŠKA EUROLIGA

TOMIĆ PRVO IME BARCELONE U PORAZU (K)OD DOPRVAKA Radović sudio u Istanbulu

Barcelona nije uspjela iznenaditi Fenerbahče u njegovom domu, u zadnja dva kola je ostala praznih ruku u Istanbulu. Prvo je izgubila od Anadolu Efesa, izravnog konkurenta u borbi za četvrto mjesto, koje u doigravanju za prvaka donosi eventualnu majstoricu kod kuće, a sad (k)od aktualnog doprvaka.

Barcelona je dobila prvu četvrtinu protiv Fenerbahčea s 23:16. Na poluvremenu je i dalje vodila, ali sa samo košem viška (38:37), međutim u trećoj četvrtini je opet bila odlična te je posljednju četvrtinu dočekala s devet koševa prednosti (61:52). Na početku četvrte četvrtine opet je imala dvoznamenkastu prednost (66:56), međutim, u zadnjoj četvrtini je primila čak 36 koševa, postigla 21... Fenerbahče je na kraju bio bolji s 88:82, te je i dalje vodeći sastav (22 pobjede i 4 poraza). Barcelona, koja je peta s 15 pobjeda i 11 poraza, ima dvije pobjede manje od četvrtog Anadolu Efesa od kojeg je slabija međusobno. Pobjedu manje od Barcelone ima na šestom mjestu Olimpia Milano...

Do kraja ligaškog dijela Barcelona ima još igrati tri utakmice kod kuće (Gran Canaria, Budućnost i Khimki) te jednu u gostima (Bayern Munchen). CSKA Moskva i Real Madrid su drugi odnosno treći s 20 pobjeda i 6 poraza... U doigravanju igra prvi protiv osmog, drugi protiv sedmog, treći protiv šestog te četvrti protiv petog. Tri pobjede vode na Final four koji se od 17. do 19. svibnja igra u španjolskoj gradu Vitoria-Gasteiz.

Ante Tomić je u 26. kolu za 26 minuta protiv Fenerbahčea ubacio 12 koševa, imao 5 skokova, 4 asistencije i jednu ukradenu loptu, pogodio 5 od 8 šuteva za dva, te 2 od 5 slobodnih bacanja. Na njemu su igrači napravili 6 prekršaja. Po valorizaciji - 21 - bio je prvo ime Barcelone, a samo je Kostas Sloukas u sastavu Fenerbahčea imao bolje brojke od Dubrovčanina.

Ogled u Istanbulu između Fenerbahčea i Barcelone pred 12.628 gledatelja sudio je Dubrovčanin Sreten Radović.