PRVA HL (Ž) Ragusa slavi, 'uhvatila' je Zagreb!

7. veljače 2019. - 21:54
Ragusa je u posljednjoj utakmici 15. kola dobila u Gospinom polju sa 74:71 Zagreb s kojim sad dijeli šesto mjesto Prve hrvatske lige. Obje ekipe imaju po osam pobjeda i sedam poraza uz napomenu kako je u prvom dijelu Zagreb slavio kod kuće sa 77:69. Vodi Split sa 14/1, Medveščak je drugi s 13/2, Zadar i Pula su na diobi trećeg mjesta s 11/4, dok je peta Trešnjevka 2009. s 10/5. U leđa Ragusi i Zagrebu gledaju Šibenik (7/8), Podravac Gigant (3/12), Mursa (2/13), Brod na Savi (2/13) i Plamen Požega (1/14).

Zagreb je dvije i pol minute prije kraja prve četvrtine vodio s 12:10 nakon čega je Ragusa napravila 7:0, te početkom druge četvrtine vodila s 19:12. Najveću prednost u prvom poluvremenu domaće su imale tri odnosno dvije minute prije kraja druge četvrtine - 12 koševa viška (31:19 te 33:21). Završnica druge četvrtine pripala je gošćama, te se na odmor otišlo sa šest koševa prednosti Raguse (33:27). U prve dvije četvrtine Ragusu su u napadu predvodile Ana Haklička s 10, te Katarina Zarač s 8 koševa, a Zagreb kapetanica Antonija Jurić s 10 koševa i 6 skokova.

Zarač je tricom prekinula 8:0 seriju gošći (36:29), Ragusa je nakon tri minute igre u nastavku opet bila na plus 12 (43:31). Zagreb je u idućih pet minuta izjednačio (46:46), izjednačeno je bilo i na ulasku u posljednju minutu treće četvrtine (49:49). Ragusa je potom napravila 5:0. Ekipa trenerice Cvetane Matić ušla je s 3 koša viška (54:51) u zadnju četvrtinu, a u njoj prvo nije dozvolila gošćama vodstvo. Zarač je opet pogodila tricu u pravo vrijeme (57:53). Vrlo brzo nakon toga domaće su imale 9 koševa viška (66:57). Ipak, opet je bilo neizvjesno do posljednje sekunde. Posljednja minuta: točno  57 sekundi prije kraja Haklička je tricom s osam metara, u trenutku kad je isticalo vrijeme za napad, pogodila za 73:68. Potom se Ragusa obranila, ali i Zagreb, koji je 19 sekundi prije kraja krenuo u napad. Gošće su pogodile, točnije Jurić za dva (73:70). Tri sekunde prije kraja četvrte četvrtine Haklička je imala dva bacanja. Pogodila je prvo (74:70). Sekundu poslije dva bacanja za Zagreb. Lea Hajdin pogađa prvo, namjerno promašuje drugo, ali Mihaela Pavlović je najviša u skoku, Ragusa osvaja loptu, te Zagreb nije došao u priliku da tricom sa zvukom sirene pokuša izboriti produžetak.

Ragusa je protiv Zagreba igrala u sastavu: Paula Mojaš, Romana Stojanović (8), Katarina Zarač (18), Karla Kalajžić (6), Ana Haklička (23), Marija Pocrnjić, Leona Kristić, Mihaela Pavlović (4), Živana Janković (15), Ani Putica, Ella Majstorović i Darija Tomović. Pavlović je bila prvi skakač Raguse sa 7 skokova, Stojanović je uhvatila 6, zatim Janković je imala 6 asistencija i 5 osvojenih lopti... Zagreb je nadskakao Ragusu (43 skoka naspram 28 Raguse), ali je 'bacio u bunar' čak 31 loptu, domaće 14 manje...

Ragusa novi ispit ima niti dva dana nakon ogleda sa Zagrebom u Gospinom polju. U subotu, 9. veljače, igra u Virju protiv Podravca Gigant. Nakon toga je u 17. kolu, 23. veljače, očekuje ogled kod kuće protiv Plamen Požege.

25. travanj 2024 15:55