KošarkaKOŠARKA

NBA U LONDONU Neće, pa neće Dubrovčanina u O2 Areni

18. siječnja 2019. - 01:04
Tradicija se nastavila. I ove godine je jedna NBA utakmica odigrana u Londonu. U rasprodanoj O2 Areni, pred 20.000 gledatelja, ogledali su se New York Knicksi i Washington Wizzardsi. Slavila je momčad iz glavnog grada SAD-a sa 101:100, i to košem sa zvukom sirene. Knicksi, koji su u drugoj četvrtini imali 19 koševa prednosti (najveća prednost Wizzardsa je bila 4 koša), tako su upisali peti poraz u nizu, ukupno 35 ove sezone, ostali na samo dvije pobjede u zadnjih dvadeset utakmica. Momčad iz Madison Square Gardena ima (samo) deset pobjeda.

Mario Hezonja je drugi put bio sudionik NBA utakmice na europskom tlu. Prije tri godine je igrao u O2 Areni s Orlando Magicom protiv Toronto Raptorsa te izgubio nakon produžetka sa 106:103. Ostao je te večeri bez koša za 13 minuta igre, uz šut 0-4 (za tricu 0-2), a ostvario je po dva skoka i asistencije te jednu blokadu. Sad je upisao u Londonu poraz s New York Knicksima, te opet ostao bez koša. Igrao je 20 minuta protiv Wizzardsa. Šut 0-4 (za tricu 0-1), a imao je šest skokova i jednu asistenciju.

Večer bez koša dogodila se nakon što je Hezonja proglašen najboljim igračem Knicksa proteklog tjedna u kojem je u četiri utakmice imao prosjek od 13 koševa, 6 skokova i 3,3 ukradene lopte po utakmici.
25. travanj 2024 02:52