Sport Košarka

KOŠARKA

NBA Hezonja na parketu 31 minutu, Knicksi za to vrijeme u plusu

KOŠARKA
New York Knicks je izgubio sa 111:101 kod Portland Trail Blazersa. Domaćin je na poluvremenu imao tek koš viška (54:53), početkom druge Knicksi su vodili, najviše sa šest razlike (36:30), a najbolji strijelac utakmice u te prve 24 minutre bio je Mario Hezonja s 12 koševa. U trećoj četvrtini domaćin neumoljiv. Otvorio je nastavak s 9:0, sredinom četvrtine napravio novu seriju te stigao i do 18 koševa viška.

Hezonja je nakon odličnih 13 i po minuta protiv Los Angeles Lakersa, 10 koševa u zadnjoj četvrtini za pobjedu 119:112, jedinu pobjedu u zadnjih deset utakmica, 'zaradio' čak 31 minutu na parketu protiv Portland Trail Blazersa. Ukazano povjerenje je opravdao. Postigao je ukupno 14 koševa pogodivši 5 od 10 šuteva iz igre te sva četiri slobodna bacanja. Imao 7 skokova, 1 asistenciju te 3 osvojene lopte. Nije ga bilo u igri početkom treće četvrtine. Stoji podatak dok je on bio u igri Knicksi su bili bolji od Portland Trail Blazersa sa 7 razlike. Još se samo s plusom mogao pohvaliti Enes Kanter, najbolji igrač Knicksa, koji je ostvario novi double double (18 koševa i 14 skokova).

Domaćina je predvodio Jusuf Nurkić s 20 koševa i 7 skokova.

Knicksi su sad na točno 25 posto uspješnosti (10 pobjeda i 30 poraza), na deset pobjeda manje od Brooklyn Netsa, koji drže posljednje osmo mjesto na Istoku koje vodi u doigravanje, dok je Portland sedmi na Zapadu s 24 pobjede i 17 poraza, sa samo dvije pobjede manje od vodećih, Denver Nuggetsa i Golden State Warriorsa. Na Istoku je najviše pobjeda ostvario Toronto – 30!