NBA Hezonja vukao Knickse u posljednjoj četvrtini do pobjede kod Lakersa!

5. siječnja 2019. - 12:46
Dva i pol tjedna Mario Hezonja nije igrao značajne minute, čak je bilo utakmica u kojima nije ni ulazio u igru, a sad je ubacio 10 koševa u četvrtoj četvrtini kada se lomio rezultat. Uvelike je doprinio da New York Knicks prekine niz od osam poraza. Uspio je to u domu Los Angeles Lakersa. Iskoristila je momčad iz Madison Square Gardena odsustvo LeBron Jamesa. Lakersi su bez njega dobili samo jednu od pet utakmica. Knicksi su slavili sa 119:112 te stigli do druge pobjede u posljednjih 15 utakmica, ukupno desete ove sezone.

Hezonja je u posljednjoj četvrtini prvo pogodio za dva za 90:92, drugo slobodno bacanje za 91:92, zatim tricu za 94:95, pa drugo slobodno bacanje za 97:97, potom dva za vodstvo 108:107, te još jednom drugo slobodno bacanje za konačnih 119:112. Proveo je u igri 13 i pol minuta. U igru je ušao minutu i pol prije kraja treće četvrtine te igrao do kraja utakmice. Pogodio je 3 od 4 šuta iz igre (2/2 za dva, te 1/2 za tricu), te 3 od 6 slobodnih bacanja. Imao dva skoka, po jednu asistenciju, osvojenu loptu i blokadu.

Knicksi su pobjedom kod Lakersa 'uhvatili' Chicago Bullse na 13. mjestu Istoka, 27. mjestu lige (30 momčadi). Obje momčadi imaju po 10 pobjeda i 29 poraza. Na Istoku vode Milwaukee Bucks (27/10), Toronto Raptors (28/12), Indiana Pacers (26/12)..., a na Zapadu Denver Nuggets (25/11), Oklahoma City Tunder (25/13), Golden State Warriors (25/14), Houston Rokets (22/15)... Posljednje osmo mjesto koje vodi u doigravanje na Istoku drži Brooklyn Netsi (19/21).

25. travanj 2024 05:48