KošarkaPRVA HRVATSKA LIGA KOŠARKAŠA

MJESEC IZ SNOVA Dubrovnik dobio i šestu

16. prosinca 2018. - 00:22
Nastavili su košarkaši Dubrovnika pobjednički niz. Pobjeda kod kuće protiv splitskog Universitasa u 10. kolu Prve hrvatske lige sa 77:61 (18:15, 17:10, 25:21, 17:15) im je četvrta prvenstvena, a ukupno šesta pobjeda zaredom. U tom nizu drugi put su dobili Universitas. Prvi put na startu natjecanja u Kupu 'Krešimir Ćosić' u kojem su s dvije pobjede stigli među 16 najboljih (ždrijeb trećeg kruga, tj. osmine finala, održat će se 27. prosinca).

Zanimljivost posljednje domaće utakmice Dubrovnika u 2018. godini jest činjenica da je prvi koš postignut nakon tri minute i 32 sekunde. Uspjeli su to gosti, a Dubrovnik je pogodio 14 sekundi poslije, i to Jure Boban tricu. Isti igrač je u prvoj četvrtini pogodio sva tri šuta za tricu (drugu tricu za vodstvo 6:4, a treću za 11:7). Boban je ubacio ukupno 11 od 18 koševa Dubrovnika u prvoj četvrtini. Universitas je sredinom druge četvrtine posljednji put bio u vodstvu (21:20).  Antonio Petrović je potpisao bijeg Dubrovnika. Prvom tricom je donio vodstvo 27:23, a drugom prvu dvoznamenkastu prednost (35:25). Najveću prednost momčad trenera Željka Vreće imala je minutu i pol prije kraja utakmice - 20 koševa razlike (77:57).

Boban je bio prvi strijelac Dubrovnika s 23 koša. Pogodio je 5 trica iz 9 pokušaja, te sva tri šuta za dva i oba slobodna bacanja. Dubrovnik je imao trojicu dvoznamenkastih u napadu (Ivan Vodopija je ubacio 13, a Petar Dubelj 12 koševa). Petrović i Filip Vujičić su postigli po 8 koševa, Nikola Došen 6, Toni Mustapić 4, Petar Koprivica 2, a 1 Maro Lučić. Još su igrali Niko Stasjuk i Vedran Soko. U igru nije ulazio jedino Jakov Vujičić. Vodopija je sa 6 skokova bio prvi skakač Dubrovnika, Došen i Dubelj su imali najviše asistencija (5)…

U redovima Universitasa najbolji su bili reprezentativci, Ivan Perasović i Viktor Šarić. Obojica su ostvarila 'double double': Perasović 23 koša i 11 skokova, a Šarić 14 koševa i 10 skokova.

Omjer pobjeda i poraza Dubrovnika je 6/4. U posljednjem kolu prvog dijela gost je Ribola Kaštela (15. prosinca).
Duubrovnik od 11. 11. ne zna za poraz!
Dubrovnik je zadnji poraz upisao u 6. kolu Prve hrvatske lige kad je poražen u Zadru od lidera, Jazine Arbanasi. Bilo je to 11. studenog. Nakon toga odigrao je šest utakmica, četiri u prvenstvu i dvije u kupu, te dobio svih šest.

20. travanj 2024 01:53