ŠPANJOLSKA I ITALIJA Jedan slavio, drugi nije

9. prosinca 2018. - 22:47
ŠPANJOLSKA Barcelona Lassa na vrhu sa samo jednim porazom i deset pobjeda, a desetu je ostvarila kod kuće. Dobila je Tenerife sa 77:73. Gosti su dobili prvu, drugu i četvrtu četvrtinu, prvi sa četiri, drugu s jedan, a četvrtu sa četiri razlike. Međutim, nedovoljno jer su u trećoj nadigrani s trinaest koševa razlike. Ante Tomić je za 15 minuta igre protiv Tenerifa ubacio 8 koševa (šut 4/7 za dva), imao 2 skoka i 3 asistencije. Prvo strijelac i prvi skakač Barcelone Lassa bio je Chris Singleton koji je za 27 minuta postigao 12 koševa i imao 12 skokova.

Baskonia druga i treći Real Madrid imaju po 9/2, Unicaja je četvrta s 8/3, Tenerife su pete sa 6/5, a taj učinak imaju još četiri sastava (Manresa, Valencia, Zaragoza i Joventut).

ITALIJA Alma Trieste za koju igra Hrvoje Perić poražena je u 9. kolu u gostima od Cremone s 87:78. Milano vodi sa svih devet pobjeda, Cremona je treća sa šest pobjeda, a Alma Trieste dijeli sedmo mjesto sa četiri pobjede. Ovo joj je bio peti poraz. U zadnju četvrtinu Cremona i Alma Trieste su ušli izjednačeni (61:61). Nakon minute igre u zadnjoj četvrtini Perić je pogodio oba bacanja za 63:63. U iduće četiri minute domaćin je pobjegao napravivši 14:5.

Perić je za protiv Cremone igrao 21 minutu. Postigao je 12 koševa, imao 3 skoka i 1 asistenciju.
20. travanj 2024 10:06