PRVA HRVATSKA LIGA Nikola Došen: 'Sve sam uvjereniji kako se možemo uključiti u borbu za naslov'

9. prosinca 2018. - 01:46
Košarkaši Dubrovnika su u 9. kolu Prve hrvatske lige upisali petu pobjedu. U sportskoj dvorani u Gospinom polju bili su bolji od gostiju iz Rijeke, Kvarnera 2010., s 82:63 (24:15, 16:17, 21:16, 21:15). Osim što je ovo peta prvenstvena pobjeda, ovo je bila i peta uzastopna pobjeda Dubrovnika, koji je tri pobjede nanizao u prvenstvu (Rudeš, Zapruđe i sada Kvarner 2010.), a dvije u Kupu 'Krešimira Ćosića' (Universitus i Đakovo) gdje je izborio plasman među 16 najboljih.

Kvarner 2010. je poveo u Gospinom polju s 3:0, ali nakon osam uzastopnih koševa Dubrovnika za vodstvo 15:10, više se nije vratio iz minusa. Sredinom prvog poluvremena Dubrovnik je imao 11 koševa viška (33:22), na poluvremenu 8 (40:32), a pred kraj utakmice najveću prednost - 21 razlike (80:59).

Dubrovnik je pod vodstvom trenera Željka Vreće pobjedu protiv Kvarnera 2010. izborio u sastavu: Antonio Petrović, Niko
Stasjuk
(3), Vedran Soko, Nikola Došen (17), Petar Dubelj (15), Toni Mustapić (6), Petar Koprivica, Filip Vujičić (11), Ivan Vodopija (17), Maro Lučić (4), Jure Boban (7) i Jakov Vujičić (2).

U 10. kolu Dubrovniku dočekuje Universitas iz Splita (subota, 15. prosinca, u 16 sati). Vode Jazine Arbanasi s omjerom pobjeda i poraza 8/1, Dubrava je druga sa 7/2, Sonik Puntamika i Agrodalm dijele treće mjesto s 6/3, Dubrovnik i Zapruđe su na petom s 5/4, Đakovo je sedmo sa 4/5, Ribola Kaštela, Pula 1981. i Kvarner 2010. imaju po 3/6, a Rudeš i Universitas po 2/7.

- Vodili smo na poluvremenu s osam poena razlike, ali osjećali smo u svlačionici kako možemo i bolje. Kada smo u nastavku zaigrali na pravi način, pobjeda ni u jednom trenutku nije došla u pitanje. Čestitke gostima na dobrom izdanju, mi smo ovaj put ipak bili kvalitetniji i nastavljamo seriju odličnih rezultata. Sve sam uvjereniji kako se možemo uključiti u borbu za naslov – rekao je Nikola Došen za klupsku stranicu.
23. travanj 2024 11:34