EUROLIGA Tomić niže pobjede, Radović svirao u Munchenu

16. studenog 2018. - 23:37
Peta uzastopna pobjeda Barcelone Lassa nakon dva startna poraza u Euroligi. Pet pobjedu upisala je u Kaunasu pred više od 15.000 gledatelja protiv Žalgirisa. Do nje je stigla nakon dodatnih pet minuta igre. Slavila je s 88:85.

Ante Tomić, kapetan Barcelone Lassa, postigao je 14 koševa. Bio je drugi strijelac momčadi. Samo je više postigao Kyle Kuric (15 koševa - 5 trica iz 6 pokušaja). Tomić je ubacio 5 od 7 šuteva iz igre, te realizirao 4 od 8 slobodnih bacanja. Imao je 5 skokova, 3 asistencije, blokadu, na njemu je napravljeno 5 prekršaja, ali je i sam napravio pet te kraj utakmice, i to je iz igre morao izaći minutu i 25 sekundni prije kraja produžetka u trenutku kada je Barcelona Lassa vodila s 86:80. Tomić je na parketu proveo 31 minutu.

U 7. kolu Eurolige aktivan je bio i Sreten Radović, koji je bio glavni sudac utakmice u Munchenu gdje je CSKA Moskva s 93:79 dobio domaći Bayern. Real Madrid i CSKA Moskva su na stopostotnom učinku (7/0), Fenerbahče je treći sa 6/1, a Barcelona Lassa je s 5/2 na diobi četvrtog mjesta. Isti učinak imaju Olimpia Milan i Anadolu Efes.

U 8. kolu, 21. studenog, Barcelona Lassa igra u Ateni protiv Panathinaikosa. 'Zeleni' imaju 4/3.

16. travanj 2024 18:17