EUROPSKO PRVENSTVO DO 18 GODINA Svi na 1/1

30. srpnja 2018. - 02:14

Hrvatska je poražena od Italije sa 74:67 u 2. kolu skupine 'A' na Europskom prvenstvu košarkaša do 18 godina, koje se održava u Latviji. Naši su u 1. kolu sa 77:73 dobili domaćina, Latviju, koja je u 2. kolu s 80:74 savladala Grčku, a koja je na startu s 81:65 bila bolja od Italije. Uoči zadnjeg kola, koje se igra u utorak, 31. srpnja, a u kojem se sastaju Grčka i Hrvatske, te Latvija i Italija, sve reprezentacije imaju po pobjedu i poraz.

Hrvatska je odlično otvorila utakmicu protiv Italije. Dobila je prvu četvrtinu s 20:10, ali na poluvremenu je Italija, koja je dobila drugu četvrtinu s 24:13, bila u plusu. Treća četvrtina je bila izjednačena (15:15), te je Italija i uoči posljednje četvrtine imala koš prednosti (49:48). U posljednjoj Italija je bila bolja. U jednom trenutku je imala i 13 koševa viška (68:55).

Dubrovčanin Filip Vujičić je počeo utakmicu u petorci Hrvatske. Igrao je 30 minuta protiv Italije. Postigao je 5 koševa pogodivši 2 od 7 šuteva iz igre, te imao 9 skokova, 5 asistencija, 3 izgubljene i 1 osvojenu loptu. Prvo ime naše reprezentacije bio je, kao i protiv Latvije, Luka Šamanić (23 koša i 9 skokova), a dvoznamenkasti učinak u napadu imao je još i Jan Palokaj (15 koševa).

25. travanj 2024 12:20