KINESKA POŠTA Domaćin se protiv Raguse spasio u zadnjoj četvrtini te u produžetku stigao do pobjede

26. svibnja 2018. - 10:47

Nakon pobjede i dva poraza u gradu Han Chengu na prvom od tri turnira kineske turneje, košarkašice Raguse su na drugom turniru u Dongguanu poražene u prva dva nastupa. Prvo od reprezentacije Sjeverne Koreje s 82:65, a potom od 'B' reprezentacije Kine, i to sa 71:65 nakon produžetka. Ragusa je protiv domaćina vodila s 36:25 na poluvremenu, imala plus devet uoči zadnjih deset minuta, ali nije uspjela prirediti iznenađenje pred gotovo 4000 gledatelja.

Pod vodstvom Zdravka Kitina i Ante Dropuljića Ragusa je protiv 'B' reprezentacije Kine igrala u sastavu: Kristić, Stojanović, Zarač, Tomičić, Haklička, Matijević (1), Erslan, Periša (22), Zovko (12), Silov (17), Kalajžić (9) i Mamić (4). Periša i Zovko su ostvarile 'double double'. Periša je imala 12, a Zovko 15 skokova. Naskakala se i Mamić (9 skokova) te Silov (6 skokova).

Ragusa u posljednjem kolu drugog turnira igra protiv 'B' reprezentacije Litve. Potom putuje u Foshan gdje će još jednom igrati protiv Sjeverne Koreje, Kine i Litve.