KošarkaKOŠARKA

MAĐARSKA Andrić i ekipa napravi seriju 20:0 u derbiju kola!

19. travnja 2018. - 10:50

Szolnoki Olaj Lukše Andrića dobio je prvog pratitelja, Albu Fehervar s 81:79, te je i dalje vodeći sastav mađarskog prvenstva. Ima 23 pobjede i 5 poraza. Alba Fehervar, koja je odigrala utakmicu više, druga je s 21 pobjedom i 8 poraza. Treći je Szombathely s istim učinkom kao i druga Alba Fehervar (21/8), četvrti Egis Kormend ima 18/11, dok je na petom mjestu KTE Duna s 15 pobjeda i 14 poraza.

Derbi nije dobro počeo za Andrića i ekipu. Alba Fehervar je povela s 5:0, imala u prvom poluvremenu u dva navrata i 15 koševa viška (32:17, 43:28) te vodila sve do 25. minute. Szolnoki Olaj je od 48:59 u 22. minuti stigao do 68:59 u 29. minuti (20:0!). Alba Fehervar je u 38. minuti izjednačila na 75:75. Potom 5:0 domaćina, koji je vodio u posljednjoj minuti s 81:77. Alba Fehervar stiže na dva koša zaostatka. Imala je zadnji napad, ali nije uspjela izbjeći poraz.

Andrić je postigao 11 koševa (šut za dva 4/6, za tricu 0/1, slobodna bacanja 3/4), imao 4 skoka, 3 osvojene lopte, 1 asistenciju…

U idućem kolu, u nedjelju, 22. travnja, Szolnoki Olaj je gost KTE Duna. Do kraja drugog kruga, uoči posljednjeg trećeg - doigravanja za prvaka, Andrić i ekipa imaju odigrati još pet utakmica.

25. travanj 2024 00:03