PRVA HRVATSKA LIGA (Ž) Pjeva Ragusa, zaustavila Split, plasirala se u Regionalnu ligu te uzela 'tricu'!

31. ožujka 2018. - 23:18

Sjajna Josipa Zovko je pogodila 5 od 7 šuteva za dva te 4 od 6 šuteva za tricu. Ubacila je ukupno 22 koša, a imala je čak 16 skokova. Bila je prvo ime Raguse u super važnoj pobjedi protiv Splita sa 72:64. Utakmica u Gospinom polju odlučivala je o tome tko će u Regionalnu ligu te tko će biti broj tri u doigravanju za prvaka Hrvatske.

U derbi posljednjeg, 20. kola, Ragusa i Split su ušle s po 13 pobjeda i 6 poraza. Ragusa je nanizala devet pobjeda računajući i dvije u Regionalnoj ligi te jednu u Kupu Hrvatske, a Split sedam, svih sedam u prvenstvu. Prva četvrtina 21:20 za Ragusu. Na poluvremenu plus jedan za Split (35:34). U trećoj 18:13 za Ragusu, koja je dobila i četvrtu četvrtinu (20:16). Osim Zovko koš Splita su pogađale Ina Marin (9), Romana Stojanović (8), Katarina Zarač (5), Ana Tomičić (4), Ana Haklička (3), Katarina Matijević (15) i Karla Kalajžić (6). Igrale su i Petra Stanković i Marta Erslan. U sastavu trenera Zdravka Kitina bila je još i Leona Kristić.

Ragusa će u polufinalu doigravanja za prvaka igrati protiv zagrebačke Trešnjevke 2009., koja je zauzela drugo mjesto u ligaškom dijelu prvenstva, dok Split, koji je na kraju četvrti, ide u polufinalu na braniteljice naslova i najbolju ekipu ligaškog dijela, Medveščak.

Prvo Kup
Dubrovnik je 14. i 15. travnja domaćin završnog turnira Kupa Hrvatske 'Ružica Meglaj Rimac'. Prvog dana, u subotu, 14. travnja, u Sportskoj dvorani u Gospinom polju igraju se dvije polufinalne utakmice (Šibenik i Medveščak u 15 sati te Ragusa i Zadar u 17 sati).

Finale je u nedjelju, 15. travnja, u 17 sati.

19. travanj 2024 08:30