ĐIR EUROPOM Jedan izgubio derbi, dvojica dobili

12. ožujka 2018. - 00:24

ITALIJA: Prvak Hrvoje bolji od osvajača Kupa

Umana Reyer Venezia Hrvoja Perića je slavila u gostima protiv FIAT Torina. Branitelj naslova bio je bolji od osvajača Kupa s 90:82 te je zadržao vrh talijanskog prvenstva i nakon 21. kola. Isti učinak, 16 pobjeda i 5 poraza ima i drugoplasirani EA7 Emporio Armani Milano. Avellino je treći s 15 pobjeda i 6 poraza, Brescia je četvrta sa 14 pobjeda i 6 poraza te utakmicom manje, peti je FIAT Torino sa 12 pobjeda i 9 poraza…

Perić je u Torinu igrao 16 minuta. Postigao je 5 koševa (šut za dva 1/4, za tricu 1/2), imao 3 skoka, 1 blokadu, 2 osvojeno lopte i 5 asistencija. Dok je bio na parketu Umana Reyer Venezia je bila uspješnija od FIAT Torina sa 14 razlike, a po tome nitko nije bio uspješniji od Hrvoja.

Još je devet kola do kraja ligaškog dijela talijanskog prvenstva. Perić i ekipa dočekuju i Avellino, i Bresciju te EA7 Emporio Armani Milano.

ŠPANJOLSKA: Tomiću ElClasico!

U Euroligi Barcelona - Real Madrid 0:2, a u španjolskom prvenstvu: Barcelona – Real Madrid 2:0. Nakon pobjede krajem prošle godine u Madridu, sad u 22. kolu Barcelona je slavila kod kuće, i to uvjerljivo - 94:72. Ante Tomić je protiv Real Madrida igrao 17 minuta. Postigao je 10 koševa, imao 5 skokova i 1 asistenciju. Pogodio je 5 od 9 šuteva iz igre.

Real Madrid je ostao na vrhu sa 19 pobjeda i 3 poraza. Barcelona je druga s 15 pobjeda i 7 poraza, koliko ima treća Valencija te četvrta Baskonia. Peta je Unicaja sa 14 pobjeda i 8 poraza, a taj učinak ima i šesta Gran Canaria te sedma Fuenlabrada… Još je 12 kola do kraja lige.

MAĐARSKA: Andrić izgubio derbi

Szolnoki Olaj Lukše Andrića se poskliznuo kod kuće u derbiju 22. kola mađarskog prvenstva. Izgubio je sa 75:74 derbi od trećeg Kormenda, ali je i dalje vodeći sastav lige, međutim sad sa samo pobjedom više od drugog Szombathelyja. Na bod od Szolnoki Olaja može doći i Kormend ukoliko dobije zaostalu utakmicu.

Andrić je u derbiju postigao 12 koševa (šut iz igre 5 od 11, slobodna bacanja 2 od 4), bio prvi skakač s 9 skokova, plus je imao 2 osvojene lopte, 1 asistenciju, 1 blokadu...

Još je šest kola do kraja ligaškog dijela prvenstva.

23. travanj 2024 16:35