JEDINSTVENA HL KADETA Petar Koprivica mirne ruke

10. ožujka 2018. - 17:02

Uspio je Dubrovnik ostvariti novu, treću pobjedu u Jedinstvenoj hrvatskoj ligi kadeta. Drugi put je ove sezone bio uspješniji od zagrebačke Dubrave. Na startu sezone je bio uvjerljiviji (92:75 u Zagrebu), a kod kuće je slavio sa 77:75. Dubrava je 50 sekundi prije kraja izjednačila na 75:75, a devet sekundi prije isteka četvrte četvrtine Petar Koprivica je ubacio oba slobodna bacanja za pobjedu Dubrovnika.

Krajem druge četvrtine Dubrava je bila na plus 12 (43:31). Na poluvremenu je imala plus devet (46:37), a sedam minuta prije kraja treće četvrtine na semaforu je pisalo - 50:41 za Dubravku nakon čega kreće domaćin te serijom 12:0 preokreće rezultat. Gosti su bili u minusu sve do 50 sekundi prije kraja posljednje četvrtine i spomenutog izjednačenja na 75:75.

Niko Stasjuk je bio prvi strijelac domaćina (21 koš) i prvi asistent (6 asistencija), Marko Ajduković drugi strijelac (20 koševa) i prvi skakač (8 skokova), Antonio Petrović treći strijelac (17 koševa) drugi skakač (7 skokova) i drugi asistent (4 asistencije). Koš Dubrave pogađali su još Petar Koprivica (7), Lovro Tolj (7) i Jakov Vujičić (5). U sastavu Dubrovnika još su bili Marin Frka, Marko Radulović, Leonardo Ferri, Dominik Šiško, Luka Kriste i Rico Džanković.

Dubrovnik je sad na diobi sedmog mjesta s 3 pobjede i 5 poraza. Isti učinak ima Bjelovar. Dubrava je deveta s 3 pobjede i 8 poraza. Na posljednjem desetom mjestu je Slavonski Brod 1946. bez pobjede (0/9). Vodi Split s 9/2, Cedevita je druga s 8/0, Cibona treća sa 7/1, Pazin, Zadar i FSV imaju po 4 pobjede i 5 poraza...