FIBA EUROCUP Perić najbolji strijelac, skakač, asistent i bloker utakmice!

8. ožujka 2018. - 04:06

Hrvoje Perić je bio prvi strijelac Umana Reyer Venezie u 83:51 domaćoj pobjedi protiv mađarskog Egis Kormenda u prvoj utakmici osmine finala FIBA Europa Cupa. Postigao je 13 koševa za 22 minute provedene na parketu. Uz to je podijelio naslov najboljeg skakača utakmice (6 skokova) i najboljeg asistenta utakmice (3 asistencije) pa i najboljeg blokera utakmice budući nitko nije imao više od jedne blokade.

Mađari su čak dobili prvu četvrtinu (19:16). U preostale tri ubacili samo 32 koša, a Umana Reyer Venezia 67!

Uzvrat u Mađarskoj igra se 14. ožujka. Ne dogodi li se čudo Umana Reyer Venezia će u četvrtfinalu na pobjednika ogleda između ciparskog Keravnosa i ruskog Nizhny Novgoroda, a i tu je već nakon prve utakmice poprilično toga jasnije. Rusi su slavili u gostima sa 77:62.

Inače, uoči početka završnice FIBA Europa Cupa provedena je anketa u kojoj su sudjelovali kapetani momčadi. Svih šesnaest smatra kako će slaviti jedan od tri talijanska kluba u završnici:  Umana Reyer Venezia je dobila 50 posto glasova, Avellino 37,5, a Dinamo Sassari 12,5 posto glasova.

25. travanj 2024 00:56