KošarkaKOŠARKA

PRVA HL (Ž) Ragusa slavila u Puli protiv izravnog konkurenta za doigravanje!

24. veljače 2018. - 18:47

Ragusa slavi. Preokretom u završnici utakmice izborila je zlata vrijednu pobjedu u Puli, koja joj donosi mjesto među četiri najbolje.

- Puli je biti ili ne biti. Pobjedom bi ostala u igri za mjesto među četiri, a što donosi nastup u doigravaju za prvaka. Poraz bi značio njen oproštaj – istaknuo je Zdravko Kitin, trener Raguse uoči puta u Pulu.

Prva četvrtina 24:20 za domaćina, koji je u na poluvremenu imao plus 4 (46:42). U trećoj četvrtini preokret – 20:11 za Ragusu, koja je u zadnju četvrtinu ušla s pet plus (62:57). U posljednjoj četvrtini domaćin je bolje otvorio. Imao je tri minute prije kraja plus pet (74:69). Budi se potom Ragusa te sa 7:0 dolazi do prednosti. Pula je izjednačila na 76:76. Potom pogađa jedno slobodno bacanje minutu i dvije sekunde prije kraja Romana Stojanović. Nakon toga, 22 sekunde prije kraja, isto je uspjela Ina Marin. Pogodila je prvo slobodno bacanje, a promašila drugo. Sad je 78:76 za Ragusu. Traže domaće minutu dogovora. Josipa Zovko radi prekršaj na Lani Pačkovski, koja pogađa 16 sekundi prije kraja oba slobodna bacanja za novo izjednačenje (78:78). Zatim, sekundu poslije prekršaj domaćih na Romani Stojanović, koja pogađa oba bacanja. Pula je imala napad. Tea Đikić je tri sekunde prije kraja promašila za izjednačenje…

Josipa Zovko s 18 koševa bila je prvi strijelac Raguse. Ostvarila je novi 'double double' (10 skokova). Romana Stojanović je utakmicu zaključila s 15 koševa, 5 skokova i 5 asistencija. Ana Haklička je ubacila 11, Ina Marin 10, kao i Karla Kalajžić. Marta Erslan 9 koševa i 9 skokova, Katarina Zarač 5, a Katarina Matijević 2… U sastavu su još bile Ana Tomičić i Leona Kristić, koje nisu ulazile u igru.

Treće mjesto drže Split i Ragusa s po 9/6. Pula je sad peta s 9/8. Vode Medveščak sa 14/1, te Trešnjevka 2009. sa 14/2...

Ragusa u ponedjeljak, 26. veljače dočekuje Podravac, koji ima 7/7. Zaostala utakmica se igra u Gospinom polju s početkom u 17 sati. Nakon toga stiže u goste ekipi trenera Zdravka Kitina Zadar (3. ožujka).

19. travanj 2024 00:25