USPJELE SU Ragusa drugi put u svojoj povijesti na Final fouru Kupa Hrvatske 'Ružica Meglaj Rimac'!

10. veljače 2018. - 19:04

Uspjele su košarkašice Raguse. Drugi put u svojoj povijesti igrat će na završnom turniru Kupa Hrvatske 'Ružica Meglaj Rimac'. U četvrtfinalu, u gostima kod Dubrave, posljednjeplasirane ekipe Prve hrvatske lige, bile su bolje sa 77:63 (8:24, 24:14, 29:6, 16:19).

Početak utakmice u Zagrebu nije bio najbolji za Ragusu. Domaće su u prvoj četvrtini bile tri puta uspješnije (24:8), ali do poluvremena uspjele su igračice trenera Zdravka Kitina više nego prepoloviti prednost domaćina, a u trećoj četvrtini sve preokrenule na svoju stranu. Riješile već tada pitanje pobjednika. Treću četvrtinu su dobile sa čak 23 koša razlike!

Prvi strijelac Raguse bila je Ana Haklička s 25 koševa. Uz to je imala 9 skokova i 5 asistencija. Ina Marin je ubacila 15 koševa, Karla Kalajžić 11 koševa, Katarina Matijević 8 koševa i 8 skokova, Katarina Zarač 7 koševa, Romana Stojanović 6 koševa i 6 skokova plus 5 asistencija, a Marta Erslan 4 koša i čak 17 skokova!

U svom prvom nastupu na završnom turniru Kupa Hrvatske, 2015. godine, Ragusa je igrala finale u kojem je u Rijeci poražena od Medveščaka

19. travanj 2024 18:33