KošarkaKOŠARKA

NBA Hezonja opet dvoznamenkast, Magic potopio Cleveland koji je vodio s 21 razlike!

7. veljače 2018. - 05:01

Orlando Magic je samo 24 sata nakon trijumfa kod Miami Heata u floridskom derbiju, pobjede 111:109, dobio kod kuće Cleveland Cavalierse sa 116:98 te stigao do 17. pobjede ove sezone. Na kraju 18 razlike za Magic, koji je u prvom poluvremenu gubio sa čak 21 koš razlike!

Gosti su sjajno otvorili utakmicu. JR Smith sa šutom 4/4 za tricu, LeBron James sa 4/4 za dva, a Isaiah Thomas sa 4/4 slobodna bacanja. Prvo poluvrijeme 67:51 za LeBron Jamesa i ekipu, a prva zvijezda Clevelanda već je do poluvremena ostvarila 'double double' (16 koševa i 10 skokova). Cleveland je na kraju prvog poluvremena imao još trojicu s dvoznamenkastim učinkom u napadu, a domaćin samo jednog (Evan Fournier 11 koševa).

Međutim, drugo poluvrijeme 65:31 za domaćina! Zadnja četvrtina 24:9! Jonathon Simmons je odigrao najbolju utakmicu u dresu Magica. Postigao je 34 koša od čega 22 u trećoj četvrtini. Kompletna prva petorka Magica je bila dvoznamenkasta u napadu (Fournier 19, Bismack Biyombo 11, Elfrid Payton i Mario Hezonja po 10). Hezonja je igrao 25 minuta. Pogodio je 4 od 9 šuteva iz igre od čega dvije trice iz pet pokušaja. Imao je 6 skokova i 2 asistencije. Dok je bio u igri Magic je bio uspješniji od Clevelanda s 10 koševa razlike. Prvi strijelac i skakač Clevelanda bio je LeBron James (25 koševa i 10 skokova).

Magic je dobio tri od zadnje četiri utakmice te je na 17 pobjeda i 36 poraza. Cavaliersi su izgubili tri od zadnje četiri utakmice te su sad na 30 pobjeda i 22 poraza. Magic je za dva dana domaćin Atlanti Hawks, a potom mu dolazi Milwaukee Bucks.

Ove sezone Orlando Magic - Cleveland Cavaliers 2:2 s tim što je Magic oba puta bio uvjerljiv (Cleveland - Orlando 93:114 i Orlando - Cleveland 116:98), ne i Cleveland (Orlando - Cleveland 127:131 i Cleveland - Orlando 104:103). Hezonja u sve te četiri utakmice dvoznamenkast u napadu. U prvom ogledu 11, potom u iduća dva po 12 te sad 10 koševa.

19. travanj 2024 23:16