KošarkaKOŠARKA

NBA U utakmici u kojoj je Harden ispisao povijest, Hezonja sedmi put dvoznamenkasti ovog mjeseca!

31. siječnja 2018. - 09:25

Bila je to večer Jamesa Hardena. Ispisao je povijest. Ubacio je 60 koševa, imao 11 skokova i 10 asistencija. Nikad nitko nije postigao toliko koševa, a pritom ostvario 'triple double'. Harden je to uspio u pobjedi kod kuće sa 114:107 protiv Orlando Magica, utakmici u kojoj su gosti vodili najviše s 5 koševa prednosti, a njegov Houston sa 7 razlike. Orlando je zadnji put imao prednost u četvrtoj četvrtini (103:101). U zadnje dvije minute se ušlo s rezultatom 107:107, a nakon toga 7:0 Houstona od čega 6 koševa Hardena, koji je u zadnjoj četvrtini ubacio 18 koševa…

Orlando Magic je bio bez Aarona Gordona zbog ozljede te je Mario Hezonja počeo u petorci. Igrao je 24 minute te postigao 17 koševa. Pogodio je 7 od 12 šuteva iz igre od čega 3 od 5 za tricu. Imao je 3 skoka, 2 asistencije te 1 blokadu. S Marrese Speightsom je podijelio laskavi naslov najboljeg strijelca Orlanda.

'Hezonja i dalje napreduje u svojoj trećoj NBA sezoni. Bio je ovo njegov sedmi put u siječnju da je postigao 10 i više koševa' – ističe se na službenoj stranici kluba. Hezonja je, naravno, izabran u TOP 3 igrača Magica u utakmici protiv Houstona.

Houston je druga momčad Zapada (36/13), iza Golden Statea, koji je ne samo najuspješnija momčad Zapada, već i lige (40/11). Najslabija momčad lige je Orlando (14/35), dok je na Istoku prvi Boston (36/15). Orlando je 24 sata nakon utakmice u Houstonu gost Los Angeles Lakersa.