NBA Vogel izvukao Hezonju iz igre, Magic potonuo

28. siječnja 2018. - 06:27

Indiana Pacers – Orlando Magic 114:112, Bojan Bogdanović – Mario Hezonja 9:9. Indiana Pacers je gubila krajem druge četvrtine s 21 koš razlike. Orlando Magic je ubacio u prvom poluvremenu 70 koševa u kojem je imao 65 posto šut iz igre. Imao je Magic šest minuta i 15 sekundi prije kraja plus 10 (106:96). Indiana Pacers je prvi put povela tri minute i 30 sekundi prije kraja (107:106), a dvije minute i 2 sekunde prije kraja imala najveću prednost, plus 5 (111:106), dakle, napravila seriju 15:0!

Mario Hezonja u prvom poluvremenu igrao 9 minuta te ubacio svih 9 koševa. Bio je bez promašaja (3/3 za dva, 3/3 slobodna bacanja). Povukao je u drugoj četvrtini najljepši potez utakmice kada je prodor završio zakucavanjem za vodstvo 36:28. Ukupno je protiv Pacersa igrao 28 minuta. Trener Frank Vogel ga je u posljednjoj četvrtini izvukao iz igre pri vodstvu 106:96, a vratio ga nakon što je domaćin napravio spomenutih 15:0.

Pri rezultatu 113:110 za domaćina, minutu i 3 sekunde prije kraja, Hezonja nije pogodio tricu za izjednačenje. Magic je na kraju imao dva slobodna bacanja, ali je oba promašio Aaron Gordon, koji je prije toga promašio šut iz igre. Dvije sekunde prije kraja Jonathon Simmons je gađao tricu za pobjedu Magica, ali nije pogodio. Ostalo je 114:112 za Indianu. Hezonja je osim 9 koševa imao 4 skoka, 1 asistenciju i čak 3 blokade (posebno se ističe kada je blokirao Darrena Collisona). Na klupskoj stranici je izabran među tri najbolja igrača Magica na utakmici (Gordon, Evan Fournier i Hezonja). Bogdanović je igrao 23 minute: postigao 9 koševa (šut iz igre 2 od 5 od čega 1/2 za tricu, 4/4 slobodna bacanja) i imao 1 skok.

Indiana je šesta na Istoku s 27/23, a Orlando predzadnji sa 14/34.

Prvi strijelac i skakač Magica bio je Aaron Gordon s 22 koša i 11 skokova, Evan Fournier je ubacio 21 koš, dok je prvi strijelac Pacersa Viktor Oladipo, bivši igrač Magica, koji je ubacio 24 koša.

19. travanj 2024 00:27