PRVA HL (Ž) Medveščak se provukao kroz Gospino polje

27. siječnja 2018. - 18:49

Malo je nedostajalo za novi trijumf košarkašica Raguse protiv najbolje hrvatske ekipe, Medveščaka. Prošle sezone su potpisale senzaciju, a to je bio jedini poraz Medveščaka u sezoni 2016./17. u kojoj je zagrebački klub uzeo duplu krunu, prvenstvo i kup.

Ove sezone ogledali su se i u regionalnoj WABA ligi te u prvom dijelu domaće lige. Sva tri puta Ragusa ni blizu, a ovaj put je bilo neizvjesno do kraja u kojem je dubrovačka ekipa posustala te je Medveščak slavio s 59:53. Prva četvrtina 15:11 za Ragusu, u drugoj 20:18 za Medveščak, ali je nakon nje i dalje ekipa trenera Zdravka Kitina bila u plusu. Bila je i na kraju treće četvrtine (43:39) i sve tako do šest minuta prije kraka (49:47). Tada Medveščak radi 7:0 te ne ispušta više prednost.

Protiv Medveščaka Josipa Zovko je ostvarila 'double double' (15 koševa i 11 skokova), Katarina Zarač je ubacila 10, Marta Erslan je imala 11 skokova i 7 koševa, koliko je ubacila i Romana Stojanović. Karla Kalajžić: 6 koševa, 6 skokova, 6 asistencija… Ina Marin se vratila nakon ozljede. Ubacila je 6 koševa uz 3 asistencije. Koš Medveščaka pogađala je još Katarina Matijević (2 koša).

U redovima prvaka najbolje: Marija Radoš 16 koševa, Patricia Bura 14 uz 7 asistencija te Iva Todorić s 12 koševa i 10 skokova.

Ragusa je na 7 pobjeda i 5 poraza na diobi trećeg mjesta, Medveščak i Trešnjevka 2009. vode s omjerom pobjeda i poraza 12/1. Sedam pobjeda kao i Ragusa imaju još Pula ČT, Podravac Gigant i Split s tim što je Split odigrao utakmicu više. U idućem kolu Ragusa je gost Trešnjevke 2009.

20. travanj 2024 15:23