JEDINSTVENA HRVATSKA LIGA KADETA Previsok je doprvak, ali ga je Dubrovnik ipak dobro namučio

21. siječnja 2018. - 17:04

Dubrovnik nije uspio iznenaditi doprvaka u Gospinom polju. U utakmici 3. kola Jedinstvene hrvatske lige kadeta Split je bio bolji s 99:86 (23:19, 26:20, 27:24, 23:23). Rastom viši gostujući sastav dobio je bitku pod oba koša. Imao je 23 skoka više, ukupno 59 od čega 23 u napadu.

Niko Stasjuk s 24 koša, Antonio Petrović s 23, Marko Ajduković s 19 koševa i 9 skokova te Petar Koprivica s 15 koševa i 9 skokova proveli su na parketu svih 40 minuta te bili najučinkovitiji u momčadi domaćina za koju su još igrali Lovro Tolj (5 koševa), Jakov Vujičić i Dominik Šiško. Treneri Pero Jejina i Maro Lučić su na klupi imali još Karla Kalafatovića, Mata Kapovića, Luku Kristu, Matea Lambetu i Rica Džankovića. Dubrovnik nakon 3. kola ima pobjedu (Dubrava u gostima) i dva poraza (Cibona u gostima te sad Split kod kuće).

Split je utakmicu otvorio vodstvom 9:0, a nakon toga 15:2 domaćina (serija 10:0, od 5:11 do 15:11). Sve do pred kraj treće četvrtine Dubrovnik je prijetio gostima unatoč tome što im nije uspijevao parirati u skoku... Split je pogodio ukupno 12 trica, duplo više od Dubrovnika. Goste je predvodio Ivan Perasović s 36 koševa i 14 skokova, istaknuo se i Roko Gizdavčić, koji je ubacio 27 koševa (pogodio je 5 trica iz 7 pokušaja). Osim Perasovića 'double double' kod Splita ostvario je i Ante Perkušić (13 koševa i 10 skokova).

Po rasporedu Dubrovnik je u 4. kolu gost Slavonskog Broda 1946., međutim, ta utakmica je odgođena kad bude putovali u Bjelovar (krajem travnja) tako da idući nastup momčad trenera Pera Jejine i Mara Lučića ima 4. veljače u Dubrovniku protiv Pazina

19. travanj 2024 21:03