EUROLIGA Budi se Barcelona: Tomić i ekipa u Blaugrani zaustavili lidera!

5. siječnja 2018. - 00:04

Barcelona je priredila iznenađenje. 'Uništila' je kod kuće CSKA, lidera Eurolige, koji je, računajući sva natjecanja, dobio 18 od zadnjih 20 utakmica, koji je uoči gostovanja u Blaugrani imao čak 7 pobjeda više od svog domaćina u najelitnijem klupskom natjecanju. Međutim na kraju utakmice 16. kola Eurolige: Barcelona – CSKA Moskva 85:72 s tim što je na početku posljednje četvrtine bilo i 20 razlike (75:55) za Antu Tomića i ekipu, koja je stigla do šeste pobjede, dok je CSKA upisao četvrti poraz.

Barcelona je prije sedam dana dobila Khimki u Rusiji te prekinula niz od pet poraza u najjačem europskom klupskom natjecanju. Dva dana nakon toga, zadnjeg dana 2017., deklasirala je Fuenlabradu kod kuće u derbiju 14. kola španjolskog prvenstva sa čak 27 razlike, a 48 sati poslije, u zaostaloj utakmici 13. kola, nadigrala u gostima sa 24 razlike Gipuzkoa. Sad, 24 sata nakon slavlja u zaostaloj prvenstvenoj utakmici, kad te ide, ide te – pao je CSKA.

Uspjehu Barcelone doprinio je i Ante Tomić. Postigao je 8 koševa. I dok je iz igre pogodio 4 od 7 šuteva, slobodna bacanja ga nisu išla (0/5). Imao je 7 skokova, 2 asistencije i 3 izgubljene lopte. Na njemu su igrači CSKA napravili najviše osobnih pogrešaka (7). Tomić je u igri proveo 22 minute. Prvi strijelac Barcelone bio je Petteri Koponen s 13 koševa, Thomas Hurtel je postigao 12, Pierre Oriola 11, Adam Hanga i Juan Carlos Navarro po 10…

Za sedam dana Barcelona je gost Panathinaikosa, koji ima pobjedu manje i poraz više od lidera, CSKA. Barcelona je na 13. mjestu u konkurenciji 16 klubova s omjerom pobjeda i poraza 6/10.

23. travanj 2024 18:38