KošarkaKOŠARKA

ITALIJA Dubrovčanin ostvario 'double double' u gostujućem uspjehu prvaka: Perić najbolji strijelac i skakač utakmice!

2. siječnja 2018. - 23:52

Umana Reyer Venezia je bila uvjerljiva u 13. kolu talijanskog prvenstva, prvom nastupu u 2018. godini. Slavila je u gostima protiv Capo d'Orlando sa čak 32 razlike (91:59). Prvo ime Umana Reyer Venezie, ali i utakmice, bio je Dubrovčanin Hrvoje Perić. Ostvario je 'double double'. Utakmicu je zaključio s 20 koševa i 11 skokova. Bio je prvi strijelac i skakač utakmice!

Perić je bio sjajan već u prvom poluvremenu, kojeg je Umana Reyer Venezia dobila sa 48:33. Nitko ni tada nije postigao više koševa, imao više skokova, ali i više asistencija u redovima aktualnog prvaka. Bio je na poluvremenu, računajući i domaću momčad, jedini s dvoznamenkastim učinkom u napadu (11 koševa, 4/5 za dva, 1/2 za tricu). Plus: 4 skoka i 2 asistencije. Na kraju je Perić pogodio 7 od 13 šuteva za dva, 2 od 4 za tricu, imao 7 skokova u obrani i 4 u napadu. Na parketu je proveo 29 minuta.

Umana Reyer Venezia je upisala devetu pobjedu te sa skorom 9/4 zaostaje sad za vodećima samo jednu pobjedu. Naime, lider, Brescia je poražena kod kuće od Cremone s 80:67 te osim što ima samo pobjedu više od aktualnog prvaka, više nije sama na vrhu. 'Uhvatili' su je EA7 Emporio Armani Milano, koji je sa 78:64 slavio u gostima kod VL Pesaro i Avelino, koji je bio uspješan kod Sassarija s 95:88 te imaju također omjer pobjeda i poraza 10/3.

U 14. kolu, 7. siječnja, Perić i ekipa dočekuju pretposljednji sastav lige, VL Pesaro.

19. travanj 2024 12:40