NBA Orlando broji poraze, Hezonja utakmice s dvoznamenkastim brojem koševa

27. prosinca 2017. - 12:02

Mario Hezonja je u novom porazu Orlando Magica, gostujućem od prvog susjeda, Miami Heata, sa 107:89, opet imao dvoznamenkasti učinak u napadu. Zadnjih pet utakmica je tako. Protiv Miami Heata je bio starter. Igrao je 32 minute te postigao 14 koševa, imao 5 skokova, 1 asistenciju, 1 ukradenu i 3 izgubljene lopte. Pogodio je 6 od 12 šuteva iz igre te oba slobodna bacanja. Bio je drugi strijelac Orlando Magica. Točnije, isti učinak kao Dubrovčanin imao je francuski reprezentativac Evan Fournier, dok je jedino više postigao Elfrid Payton (19 koševa).

Orlando Magic je vodio u trećoj četvrtini i s po 10 koševa razlike, zadnje vodstvo imao pred sam kraj te četvrtine (68:66). U posljednju se ušlo s rezultatom 68:68, a u posljednjih 12 minuta 39:21 za Miami Heat, koji je stigao do 18. pobjede (ima 16 poraza), dok je Orlando Magic upisao deveti poraz u nizu, ukupno 24. (ima 11 pobjeda) te se nalazi na pretposljednjem mjestu Istoka. Slabija je samo Atlanta (8/25).

Nikola Vučević, Terrence Ross i Aaron Gordon su tri igrača Orlando Magica iz startne petorke, koja su ozlijeđena te ne igraju. Prvi centar Vučević se ozlijedio u prethodnoj utakmici, operiran je te se njegov povratak priželjkuje za dva mjeseca.

Miami Heat je prekinuo niz od šest pobjeda Orlando Magica u međusobnim ogledima. Čekao je na uspjeh od 27. listopada 2016. godine. Zanimljivo, novi ogled imaju zadnjeg dana ove godine, i to u Orlandu. Prije toga, 29. prosinca, Orlando dočekuje Detroit Pistonse.