FIBA LIGA PRVAKA Kakva 'luda' utakmica: Perić slavio nakon tri produžetka!

11. listopada 2017. - 13:59

Umana Reyer Venezia i Banvit nakon 55 minute igre 108:101. U domu talijanskog prvaka pobjednik utakmice 1. kola skupine 'C' FIBA Lige prvaka odlučen je tek u trećem produžetku. Iako je domaćin odlično počeo (6:0, 11:3), na poluvremenu imao i 16 razlike (44:28), u trećoj bio i u većoj prednosti (plus 18), u zadnjoj preokret. Banvit je od 75:63 za domaćina stigao do vodstva 79:76, napravio 13:1. Vodio i 80:77, ali je domaćin tricom izjednačio te izborio produžetak.

Prvi produžetak 11:11 (Umana Reyer Venezia je vodila s 91:87, ali 91:91, i to je 91:87 bilo dvije sekunde prije kraja, ali Orleik, koji je s 24 koša bio prvi strijelac domaćina, radi prekršaj Thomasu koji pogađa tricu te dodatno slobodno bacanje), drugi produžetak samo 4:4 (gosti su poveli s 95:91, a domaćin izjednačio na 95:95), a u trećem 13:6 za Hrvoja Perića i ekipu.

Dubrovčanin je za 21 minutu na parketu u pobjedu svoje momčadi ugradio 12 koševa. Pogodio je Hrvoje 5 od 9 šuteva iz igre od čega jednu tricu iz dva pokušaja. Ubacio jedno od tri slobodna bacanja. Imao je 5 skokova, 1 asistenciju, 1 izgubljenu i 1 osvojenu loptu…

I u 2. kolu Umana Reyer Venezia je domaćin. Dočekuje AEK.

24. travanj 2024 14:31