KošarkaKOŠARKA

KRUNA TENERIFAMA, BRONCA FRANCUZIMA Nije išlo Perića i ekipu

1. svibnja 2017. - 00:42

Tenerife su osvojile FIBA Ligu prvaka. U finalu završnog turnira, kojem su Tenerife bile domaćin, savladale su sa 63:59 turski Banvit. U utakmici za treće mjesto AS Monaco je s 91:77 bio bolji od Umana Reyer Venezie našeg Hrvoja Perića. Španjolski sastav je finale izborio pobjedom u petak navečer protiv Umana Reyer Venezie sa 67:58, dok je Banvit u polufinalu dobio AS Monaco 83:74.

Dubrovčanin, najbolji strijelac Umana Reyer Venezie ove sezone, nije se u utakmici za treće mjesto upisao u strijelce (šut iz igre 0:5). Imao je 4 skoka i 2 asistencije te 3 izgubljene lopte. AS Monaco je otvorio utakmicu sa 4:0. Umana Reyer Venezia je izjednačila na 11:11. Niti jednom nije vodila. Već u prvoj četvrtini je vodeći sastav francuskog prvenstva stekao dvoznamenkastu prednost (26:15), a pred kraj treće četvrtine u nekoliko navrata imao je 24 koša viška...

Periću je ovo bila drugi nastup na završnom turniru jednog europskog kupa. Prvi put je igrao u sezoni 2010./11. kada je s Benettonom zauzeo također četvrto mjesto, i to na Final fouru Eurokupa.

19. travanj 2024 09:01