KošarkaKOŠARKA/A-1 HRVATSKA LIGA (Ž)

ČUDO U GOSPINOM POLJU Ragusa slavi, uspjela je što nitko drugi nije ove sezone!

28. ožujka 2017. - 23:23

Čudo u Gospinom polju! Ragusa je dobila Medveščak sa 76:72, prekinula niz pobjeda aktualnih prvakinja i pobjednica Kupa Hrvatske. Sve utakmice je dobio Medveščak ove sezone. Osvojio Kup te imao 19/0 u prvenstvu, ali u posljednjem kolu odlazi pognute glave iz Gospina polja. Ragusa je ovom velikom pobjedom izbjegla Medveščaka u polufinalu doigravanja. Zauzela je treće mjesto te će za finale igrati protiv Trešnjevke 2009., drugoplasiranog sastava A-1 hrvatske lige.

Medveščak je otvorio utakmicu s 8:0, dobio prvu četvrtinu s 28:11, a u drugoj je bio preko 20 razlike (40:19). Ali, malo po malo, i eto Raguse u 25. minuti, kad je kapetanica Katarina Zarač pogodila tricu, a Marta Erslan kontru i potom polaganje, na svega 6 razlike (43:49). Zatim je stigla i na pet. Natjerala je da Braslav Turić, trener najbolje ekipe Hrvatske podigne glas, zove minute odmora, skače uz aut liniju. Međutim, nije pomoglo. U 29. minuti Ragusa je na četiri koša zaostatka (49:53). U završnici treće četvrtine Ina Marin je pogodila za 53:56, potom imala šut za tricu pri rezultatu 53:57. U posljednju četvrtinu se ušlo s prednošću Medveščaka 59:53.

I onda kreće četvrtina Raguse, koja će se pamtiti. Prvo je Katarina Zarač pogodila tricu za 56:59, a potom još jednom za izjednačenje 59:59. Nakon što je Medveščak postigao prvi koš u posljednjoj četvrtini, Ina Marin pogađa tricu za vodstvo 62:61 u 32. minuti. Ne staje Ragusa. Radi 11:0 te vodi 70:61 4:48 do kraja. Romana Stojanović je zaključila prodor za 64:61 te na isti način za 66:61. Ina Marin pogađa za 68:61, a Marta Erslan za spomenutih 70:61. Nakon trice Medveščaka Zdravko Kitin je pozvao minutu odmora. Ragusa je 7:21 prije kraja ostala bez kapetanice Katarine Zarač, koja je napravila petu osobnu. Potom je 3:30 do kraja iz igre iz istog razloga morala Romana Stojanović, i to je petu napravila u napadu. Ina Marin 1:15 prije kraja pogađa tricu za 73:67, ali osam sekundi poslije ubačaj za dva Medveščaka. Nakon toga i brzi prekršaj gošći na Ani Haklički. 44 sekunde prije kraja Marin pogađa za 75:69. S druge strane 21 sekundu prije kraja pogađa Iva Borović tricu za 75:72. Prekršaj je izborila Marin. Ima dva bacanja. Pogodila je jedno. Promašuje 13 sekundi prije kraja Borović tricu. Marin hvata i čuva loptu nakon čega kreće slavlje na klupi i u terenu košarkašica Raguse.

Medveščak je pričekao da se 'odmota' klupko radosti domaćih nakon čega je kapetanica Medveščaka Iva Borović je povela suigračice da čestitaju domaćoj ekipi na pobjedi. Inače, prije utakmice Ragusa je pljeskom i cvijećem dočekala Medveščak čestitajući mu na osvojenom Kup Hrvatske 'Ružica Meglaj Rimac'. U nedjeljnom finalu je zagrebački sastav dobio sa 73:71 gradskog rivala Trešnjevku 2009., a dan prije u polufinalu domaćina Final foura, Studenac iz Omiša sa 60:38.

20. KOLO Ragusa – Medveščak 76:72
DUBROVNIK
Sportska dvorana u Gospinom polju. Gledatelja 50. Suci: Petar Pepur (Kaštel Stari), Denis Bajramović i Danijel Bokić (obojica z Dubrovnika). Opunomoćenik: Cvijeto Kapetanić (Sustjepan).
RAGUSA: Marin (32), Stojanović (13), K. Zarač (11), Stanković, Žanetić, Kljunak, Kalauz, Erslan (10), Japunčić, Haklička (10). Trener: Zdravko Kitin.
MEDVEŠČAK: Petrak (4), Arežina, Nimac (4), Tadić (12), Borović (25), Todorić (10), Uzelac, Majstorović (9), Radoš (3), Grizelj (2), Bura (3), Macan. Trener: Braslav Turić.
Četvrtine: 11:28, 15:17, 27:14, 23:13.

1. Medveščak
19 pobjeda/1 poraz, 2. Trešnjevka 2009. (utakmica manje) 17/2, 3. Ragusa 14/6, 4. Požega (utakmica manje) 12/7, 5. Pula (utakmica manje) 10/9...

U polufinalu doigravanja za prvaka, igra se na dvije pobjede, sastat će se: Medveščak (1) - Požega (4) te Trešnjevka 2009. (2) - Ragusa (3). Prve utakmice polufinala igraju se 8. ili 9. travnja u Zagrebu, Medveščak i Trešnjevka 2009. su u ulozi domaćina, a druge nekoliko dana poslije u Požegi odnosno Dubrovniku. Medveščak odnosno Trešnjevka 2009. su domaćini u eventualnim trećim utakmicama, majstoricama.

20. travanj 2024 03:38