KošarkaKOŠARKA/FIBA EUROPSKA LIGA PRVAKA

PRVO POLUVRIJEME U ISTANBULU Smiješi se Periću polufinale

23. ožujka 2017. - 00:28

Umana Reyer Venezia Hrvoja Perića poražena je u prvoj utakmici četvrtfinala FIBA europske Lige prvaka u Istanbulu od Pinar Karsiyake sa (samo) 74:71. Uzvrat se igra za sedam dana u domu talijanskog sastava.

Domaćin je odlično otvorio utakmicu. U prvoj četvrtini je imao 15 koševa viška (25:10). Još u tri navrata tijekom druge četvrtine imao je tih 15 koševa viška, najveću predost na utakmici (34:19, 36:21 i 38:23). Na poluvremenu plus 10 za domaćina, a na kraju treće plus 8. Posljednju četvrtinu dobila je Umana Reyer Venezia s 24:19.

Perić je odigrao vrlo dobru utakmicu. Postigao je 16 koševa uz šut za dva 6/9, za tricu 1/1 te slobodna bacanja 1/1. Imao je 4 skoka i 2 izgubljene lopte. Igrao je 26 minuta. Prvi strijelac talijanskog sastava bio je MarQuez Haynes s 19 koševa, dok je domaćina predvodio Mateusz Pontka s 25 koševa i 8 skokova.

19. travanj 2024 03:29