KošarkaKOŠARKA/NBA

DALLAS PLUS 32 Hezonji 34 minute

12. veljače 2017. - 08:14

Nema Aarona Gordona te je Mario Hezonja drugu utakmicu u nizu zaigrao u prvoj petorci Orlando Magica. Ovaj put je u porazu 112:80 u gostima od Dallas Mavericksa igrao čak 34 minute. Postigao je 7 koševa uz šut iz igre 3/11 od čega 1/6 za tricu (prvih pet je promašio), imao 6 skokova, 2 asistencije, 2 osvojene i 3 izgubljene lopte te blokadu.

Prvi strijelci Orlando Magica bili su Bismack Biyombo s 15 te Evan Fournier sa 14 koševa, a kod Dallasa Wesley Matthews s 20 koševa (trice 6/8) te Dirk Nowitzki i Seth Curry s po 14… Orlando je bolje otvorio utakmicu. Mario Hezonja je zakucao za najveće vodstvo 14:7, ali na kraju prve četvrtine 29:23 za Dallas, koji je drugu četvrtinu dobio sa čak 32:12, a u nastavku imao i rekordnih 37 koševa prednosti...

Budući je Philadelphia Darija Šarića ostvarila uspjeh protiv Miami Heata, koji je nanizao 13 pobjeda, Orlando Magic je sad pretposljednji na Istoku s 20 pobjeda i 36 poraza. Izgubio je posljednje četiri utakmice u nizu, a ovo mu je 18. poraz u posljednje 23 utakmice. Od 34 izgubljene utakmice jedanaest ih je izgubio s 20 i više košava razlike, dok mu je poraz u Dallasu peti s 30 i više koševa razlike.

Na posljednjem, 15. mjestu Istoka je Brooklyn Nets Bojana Bogdanovića s 9 pobjeda i 45 poraza. Philadelphia na 13. mjestu ima 20 pobjeda i 34 poraza. Charlotte drži osmo mjesto, posljednje koje vodi u doigravanje s 25 pobjeda i 30 poraza. Orlando ima odigrati još 26 utakmica do kraja regularnog dijela sezone. Prva iduća mu je u ponedjeljak, 13. veljače, kada je gost Miami Heata.

18. travanj 2024 14:35