KošarkaKOŠARKA/A-1 HL (Ž)

OPET UVJERLJIVA RAGUSA Tri od tri u 2017. za treće mjesto!

28. siječnja 2017. - 21:17

Nakon što su prije sedam dana nadigrale Croatiju 2006., ubacile stotku (100:51), prije toga u gostima uzele bodove u Slavonskom Brodu, košarkašice Raguse ostvarile su novu uvjerljivu pobjedu, treću u trećem nastupu u nastavku prvenstva te su i dalje treće u A-1 hrvatskoj ligi. U 14. kolu su sa 83:44 dobile su u Gospinom polju Šibenik. To im je deveta pobjeda. Bolje su samo košarkašice Medveščaka (12 pobjeda, bez poraza) te Trešnjevka 2009., koja je druga s 11 pobjeda i 1 porazom.

Četiri igračice Raguse su ostvarile dvoznamenkasti učinak u napadu protiv Šibenika. Petra Stanković je otišla iznad 20. Postigla je 24 koša uz šut iz igre 10/17. Imala je uz to 6 skokova. Katarina Zarač je opet namjestila ruku. Za 17 minuta u igri ubacila je 18 koševa uz samo jedan promašaj: 2/2 za dva, 4/5 za tricu te 2/2 slobodna bacanja. Romana Stojanović je ostvarila novi 'double double': 14 koševa i 11 skokova uz 4 asistencije. Ina Marin 10 koševa, 3 skoka, 7 asistencija i 3 osvojene lopte.
Ana Haklička je postigla 8 koševa, Sara Žanetić i Marija Pocrnjić po 4 te Katarina Popović 1 uz 5 skokova.

Ragusa idući nastup ima 11. veljače kada u Gospino polje stiže Zadar, ekipa s kojom su dijelili treće mjesto uoči ovog vikenda. Zadar ima 8/4 i gost je ove subote Pule.

16. travanj 2024 07:58