KošarkaKOŠARKA/NBA

CURRY, DURANT I EKIPA SLAVILI U ORLANDU Dok je Hezonja igrao...

22. siječnja 2017. - 21:42

Orlando Magic nije uspio iznenaditi u svom domu najuspješniju momčad NBA lige, Golden State Warriors. Aktualni doprvak slavio je u rasprodanom Amway centru pred gotovo 19.000 gledatelja sa 118:98.

U drugoj četvrtini Orlando je imao u dva navrata 11 koševa viška (41:30 te 44:33 kada je Mario Hezonja pogodio tricu). Na poluvremenu je bilo 50:50, a u trećoj četvrtini Golden State Warriors je ubacio u 'petu brzinu' ubacivši čak 42 koša te je uoči posljednje četvrtine bilo riješeno pitanje pobjednika.

Hezonja je igrao protiv Duranta, Curryja i ekipe 21 minutu. Ubacio je 7 koševa i imao 5 skokova uz 2 ukradene i 2 izgubljene lopte. Šut iz igre 3 od 11 od čega je pogodio jednu tricu iz 7 pokušaja. Za vrijeme dok je Hezonja bio u igri – Orlando je bio uspješniji od GSW-a za 3 koša. Elfrid Payton je s 23 koša bio prvi strijelac Orlando Magica, na drugom mjestu su bili Nikola Vučević, CJ Watson, Jeff Green i Bismack Biyombo s po 12 koševa… GSW je predvodio Stephen Curry s 27 koševa i 6 asistencija, Klay Thompson je postigao 21 koš, a Kevin Durant je utakmicu zaključio s 15 koševa, 10 skokova, 6 asistencija, 3 ukradene lopte i 2 blokade.

Orlando sad ima 18 pobjeda i 28 poraza, četiri pobjede manje od Chicaga, koji drži posljednje osmo mjesto koje vodi u doigravanje. Uz to Chicago ima utakmicu manje u odnosu na Orlando Magic. GSW je i dalje najuspješnija momčad lige s 38 pobjeda i 6 poraza. Drugo mjesto ukupno i na Zapadu drži San Antonio s 34 pobjede i 9 poraza, a treće Houston s 34 pobjede i 13 poraza. Na Istoku je broj jedan Cleveland s 30 pobjeda i 12 poraza.