KošarkaKOŠARKA/ŠPANJOLSKA

PRISJELE IM TENERIFE Barca izgubila vrh

15. siječnja 2017. - 21:58

Real Madrid se provukao u Badaloni. Gubio je u trećoj četvrtini sa 16 razlike (49:33), a pred sam kraj sa 74:65. Međutim, serijom 12:0 sve okrenuo naopako i na kraju slavio protiv Joventuta s 81:78. Međutim, što je uspjelo Real Madridu, nije Barceloni, koja je u gostima kod Tenerifa poražena sa 71:60. Domaćin je vodio na početku druge četvrtine s 12 razlike (27:15), ali na poluvremenu 33:29 za Barcelonu. Treća četvrtina plus 10 za Tenerife (20:10), koje su u posljednjoj četvrtini držale Barcelonu na pristojnoj udaljenosti. Tenerife su u posljednjoj minuti još jednom imale najveću prednost – plus 12 (71:59).

Real Madrid je sad sam na vrhu (13 pobjeda/3 poraza). Valencia, Tenerife i Barcelona Lassa imaju po 12/4, Baskonia 11/5, Gran Canaria i Unicaja po 10/6…

Ante Tomić je protiv Tenerifa igrao 23 minute i 44 sekunde. Postigao je 13 koševa, šut iz igre 4/7, slobodna bacanja 5/8. Imao 6 skokova, 2 asistencije, 2 osvojene lopte. U redovima Barcelone dvoznamenkast u napadu bio je još samo Justin Doellman s 15 koševa.

24. travanj 2024 15:35