KošarkaKOŠARKA/A-1 HL (Ž)

RAGUSA U BRODU UKRCALA BODOVE Probudila se u nastavku

14. siječnja 2017. - 22:24

Ragusa je pobjedom otvorila drugi dio ligaškog dijela sezone u A-1 hrvatskoj ligi. Bila je bolja u Slavonskom Brodu od Broda na Savi sa 67:56 (14:18, 13:14, 21:10, 19:14). To je sedma pobjeda ekipe trenera Zdravka Kitina, koja je u prvom dijelu bila četvrta sa šest pobjeda i četiri poraza, s pobjedom manje od trećeg Zadra. Prva dva mjesta nakon prvog dijela zauzele su dvije zagrebačke ekipe, Medveščak (10/0) i Trešnjevka 2009. (9/1). Brod na Savi je i dalje posljednji bez pobjede. Ovo mu je 11. poraz.

Prvo poluvrijeme nije bilo dobro za Ragusu. Domaćin je vodio. Početkom treće četvrtine imao je 34:27, potom 40:34, ali serijom 12:0 Ragusa je preokrenula, stigla do prednosti, koju više nije ispustila.

Ina Marin je bila prvi strijelac Raguse s 19 koševa. Ubacila je 5 od 19 šuteva iz igre, pogodila 7 od 10 slobodnih bacanja. Plus 8 skokova, 7 asistencija, 4 osvojene i 2 ukradene lopte. Romana Stojanović je ostvarila 'double double'. 16 koševa uz šut iz igre 8/10, zatim 12 skokova, 3 asistencije i 2 izgubljene lopte. Marta Erslan 7 koševa i 8 skokova, Anela Matić 6 koševa, Katarina Popović, Petra Stanković i Marija Pocrnjić po 5, Katarina Zarač i Ana Haklička po 2.

Ragusa je 21. siječnja gost pretposljednje Croatije 2006. (1/9 na kraju prvog dijela), a potom 28. siječnja dočekuje Šibenik.

23. travanj 2024 10:40