KošarkaKOŠARKA/NBA

MAGIC PREKINUO NIZ OD ČETIRI PORAZA Trica Hezonje u Portlandu

14. siječnja 2017. - 10:04

Iznenadio je Orlando Magic u Portlandu. Dobio Trailblazerse sa 115:109 protiv kojih je Mario Hezonja igrao 7 minuta. Postigao je 3 koša i imao 1 skok u napadu. Pogodio je Hezonja u drugoj četvrtini tricu za vodstvo 48:40. Prije toga skočio u napadu. Junak Magica bio je Nikola Vučević s 30 koševa i 10 skokova, 'double double' ostvario je i Serge Ibaka (13 koševa i 10 skokova), Elfrid Payton je ubacio 19 koševa i imao 7 asistencija…

Orlando je utakmicu otvorio pogodivši svih osam šuteva iz igre za vodstvo 18:1. Najveću prednost na utakmici, plus 17, imao je još jednom (20:3). Portland je uspio u trećoj četvrtini stići do vodstva (63:58), zadnji put vodio sa 75:74… U posljednjoj četvrtini domaćin je izjednačio na 90:90, nepune dvije minute prije kraja bilo je 105:103 za Magic, 14 sekundi prije kraja Portland je stigao na 109:112. S tri od četiri pogođena slobodna bacanja Magic je odnio pobjedu protiv osme momčadi Zapada (Portland drži posljednje mjesto koje vodi u doigravanje s 18 pobjeda i 24 poraza, sedma Oklahoma ima šest pobjeda više, vodi na Zapadu Golden State s 34/6, San Antonio je drugi s 31/8, a treći Houston s 31/11…). Orlando, koji je prekinuo niz od četiri poraza, nalazi se na 12. mjestu Istoka sa 17 pobjeda i 24 poraza. Osma na Istoku je Charlotte s 20 pobjeda i isto toliko poraza, dok je na vrhu Cleveland s 29/10, Toronto je drugi s 26/13, a Boston treći s 25/15…

24 sata nakon utakmice u Portlandu – Magic je gost Utah Jazza, pete momčadi Zapada (25/16). Dva dana poslije, u ponedjeljak, 16. siječnja, Magic igra u Denveru (gost je Nuggetsa), pa 18. siječnja gost Pelicansa u New Orleansu.

20. travanj 2024 04:10