KATAJA 'PLAČE' ZBOG PERIĆA Vodila je, a onda se on vratio u igru

10. siječnja 2017. - 23:46

Finska Kataja je 4 minute i 3 sekunde prije kraja utakmice u gostima kod Umana Reyer Venezie vodila sa 66:64, a tada se u igru vratio Dubrovčanin Hrvoje Perić. Do tada ga nije išlo. Pogodio je uoči spomenute završnice za 18 minuta provedenih u igri samo jedan od šest šuteva iz igre, ali na kraju je bio junak domaćeg sastava, koji je serijom 14:0 osigurao novu, osmu pobjedu u skupini 'B' FIBA Lige prvaka (Umana Reyer Venezia - Kataja 78:68).

Perić je postigao 7 od tih 14 posljednjih koševa talijanskog sastava, koji sad vodi u skupini sa skorom 8/4. Le Mans je drugi s 8/3, ali s utakmicom manje. Utakmicu manje ima i treća Pinar Karsiyaka, koja ima 7/4. Kataja je četvrta sa 6/6…

Perić je u završnici pogodio prvo za dva za vodstvo Umana Reyer Venezie 69:66, zatim u idućem napadu opet za dva za vodstvo 71:66. Na kraju je pogodio za dva uz prekršaj na njemu za 77:76 te realizirao dodatno slobodno bacanje za 78:66. Kad se sve zbrojilo, Perić je za 22 minute i 13 sekundi, koliko je ukupno proveo u igri, postigao 11 koševa (šut iz igre 4/9 od čega za tricu 1/1, slobodna bacanja 2/3), imao 2 skoka, 1 asistenciju, 1 izgubljenu i 1 osvojenu loptu te 2 blokade.

Dva su kola do kraja. Prva dva mjesta u skupini ostavljaju momčad u utrci za naslovom pobjednika FIBA Lige prvaka. Umana Reyer Venezia je gost u 13. kolu Avtodor Saratova (4/7, utakmica manje) te domaćin u posljednjem, 14. kolu rumunjskoj Oradei (5/7).

20. travanj 2024 15:44