KošarkaKOŠARKA/A-1 HL (Ž)

I RAGUSA OSJETILA SNAGU PRVAKA Medveščak je svijet za sebe

17. prosinca 2016. - 22:51

Medveščak je ostvario novu visoku pobjedu u A-1 ligi košarkašica te je prvi dio ligaškog dijela sezone zaključio sa stopostotnim učinkom. Dobio je svih deset utakmica. Jedini je bez poraza. Prvog pratitelja Trešnjevku 2009., kojoj je poraz od Medveščaka jedini poraz, dobio je s 97:36. Sad je snagu ekipe Braslava Turića osjetila je i četvrtoplasirana Ragusa. U gostima kod Medveščaka ekipa trenera Zdravka Kitina poražena je sa čak 58 koševa razlike (105:47).

Ragusa nije bila kompletna. Romana Stojanović se ozlijedila te nije putovala u Zagreb. U prvoj četvrtini je to još sve dobro izgledalo (26:18), ali nakon toga, greška za greškom, zatim problemi s osobnim pogreškama, prvo Katarina Popović, a zatim i Marta Erslan te je iz minute u minutu rasla prednost domaćih. Medveščak je drugu četvrtinu dobio s 31:9, treću s 20:, četvrtu s 28:14. Ragusa je imala 30 izgubljenih lopti.

Ina Marin je bila prvi strijelac Raguse. Postigla je 19 koševa, imala 6 skokova, 2 asistencije, 9 izgubljenih lopti i  3 osvojene. Još je dvoznamenkasti učinak u napadu imala samo Petra Stanković (13 koševa, 6 skokova, 3 izgubljene 3 osvojene lopte). Marija Pocrnjić je postigla 4 koša, Katarina Zarač, Marija Kalauz i Ana Haklička po 3 te Marta Erslan 2 koša uz 10 skokova. Anela Matić je bila bez šuta iz igre, s 3 asistencije i 1 osvojenom loptom.

Prvenstvo se nastavlja 21. siječnja 2017. godine. Ragusa sa 6 pobjeda i 4 poraza drži četvrtu poziciju iza Medveščaka, Trešnjevke 2009. i Zadra. U 1. kolu drugog dijela Ragusa je gost posljednjeg Broda na Savi, koji je jedini bez pobjede.

19. travanj 2024 04:24