KošarkaKOŠARKA/EUROLIGA

RADOVIĆ SUDIO Tomić izgubio

17. prosinca 2016. - 02:18

Ogled dva velikana u Moskvi pripao je domaćinu. CSKA je pred gotovo 12.000 gledatelja dobila Barcelonu s 92:76 te je i dalje vodeći sastav Eurolige s 11 pobjeda i samo jednim porazom. Aktualni prvak Europe ima tri pobjede više od prvih pratitelja, Real Madrida, Olympiacosa, Baskonie i Fenerbahčea, koji su ostvarili po 8 pobjeda i 3 poraza. Barcelona je sa svega 5 pobjeda i već 7 poraza na devetom mjestu, prva je ispod crte. Osam najboljih će nakon trideset kola u doigravanje za prvaka. Na osmom mjestu je trenutno Anadolu Efes sa 6 pobjeda i 6 poraza.

Glavni sudac ogleda u Moskvi između CSKA i Barcelone bio je Dubrovčanin Sreten Radović, dok je Dubrovčanin u redovima Barcelone, Ante Tomić, za 18 minuta postigao je 5 koševa (šut za dva 2/7, slobodna bacanja 1/2), imao 7 skokova, 2 asistencije i 3 izgubljene lopte. CSKA je nakon prve četvrtine imao plus 13 (24:11), ali je na odmor otišao sa samo dva koša prednosti (44:42). U zadnju četvrtinu je CSKA ušla sa 6 koševa viška, a posljednju četvrtinu dobila s 10 (21:11). Prvi strijelac CSKA bio je Cory Higgins s 23 koša, dok je Miloš Teodosić ostvario 'double double' (16 koševa i 11 asistencija). Prvi strjelac Barcelone bio je Victor Claver sa 17 koševa.

25. travanj 2024 14:20