KošarkaKOŠARKA/A-1 HL (Ž)

SUPER RAGUSA Nije bilo dileme u derbiju kola!

10. prosinca 2016. - 22:40

Odlično je otvorila utakmicu Ragusa, nakon prve četvrtine imala 11 koševa prednosti (23:12), na poluvremenu 21 razlike (52:31). Razlika je nakon svake četvrtine bila sve veća i veća. Na kraju uvjerljivih 89:63 za ekipu trenera Zdravka Kitina. protiv Pule u derbiju kola. Ragusa je ostvarila treću pobjedu u nizu, a šestu ukupno te je treća. Zanimljiva je sezona Raguse: prva tri kola – tri pobjede. Potom u iduće tri utakmice - tri poraza. Sad nove tri utakmice - tri pobjede. Ispred dubrovačke ekipe su samo Medveščak i Trešnjevka 2009.

Ragusa je protiv Pule imala pet igračica s dvoznamenkastim učinkom u napadu (Ina Marin 23, Marija Pocrnjić 13, Katarina Popović i Anela Matić po 11, Romana Stojanović 10) te još jednu koja je bila blizu toga (Petra Stanković 9 koševa). Imala je dvije igračice s 'double-double' učinkom (Marin 23 koša i 10 asistencija, Stojanović 10 koševa i 13 skokova). Marija Pocrnjić je pogodila tri trice iz tri pokušaja, Ina Marin tri iz sedam pokušaja, Petra Stanković jednu iz tri pokušaja, kao i Katarina Zarač. Ana Haklička je postigla 5 koševa, Katarina Zarač 3, Marta Erslan 2. Još su igrale Marija Kalauz i Sara Žanetić.

Kod Pule Maja Ramljak prvo ime s 22 koša i 14 skokova.

U idućem kolu Ragusa je gost Medvešćaka, braniteljica naslova i ekipe koja je ostvarila stopostotan učinak u dosadašnjem dijelu sezone.

19. travanj 2024 22:57