FIBA LIGA PRVAKA Hrvoje Perić prvo ime derbija!

6. prosinca 2016. - 23:31

Umana Reyer Venezia je dobila u svojoj dvorani sa 74:62 Le Mans, uzvratila mu za poraz na startu natjecanja u skupini 'B' FIBA Lige prvaka, a junak pobjede talijanskog sastava u najzanimljivijoj utakmici 8. kola bio je Dubrovčanin Hrvoje Perić. Postigao je 23 koša te bio ne samo prvi strijelac domaćina, već i utakmice, koja nije najbolje počela za Umana Reyer Veneziu. Le Mans je dobio prvu četvrtinu (21:17), a zatim i drugu (15:12), ali u trećoj 28:11 za Perića i ekipu, koja je od minus sedam na poluvremenu stigla do plus deset uoči posljednjih 10 minuta utakmice.

Dubrovčanin je 23 koša postigao za 23 minute. Imao je gotovo savršen šut za dva (9/10), pogodio jednu tricu iz četiri pokušaja te realizirao dva od četiri slobodna bacanja. Imao je dvije asistencije te po jedan skok, izgubljenu i osvojenu loptu i blokadu.

Umana Reyer Venezia se izjednačila na vrhu skupine s Le Mansom, koji je uspješniji u međusobnim ogledima budući je u 1. kolu kod kuće slavio sa 68:49. Oba sastava imaju po 6 pobjeda i 2 poraza. Pinar Karsiyaka je treća s 5/3, Kataja ima 4/4, Maccabi Rishon i CSM Oradea po 3/5, Saratov (utakmica manje) 3/4, a Khimik Yuzhny (utakmica manje) 1/6.

Račinajući talijansko prvenstvo i FIBA Ligu prvaka, Umana Reyer Venezia je ostvarila osmu pobjedu u nizu.

19. travanj 2024 04:26