KošarkaKOŠARKA/EUROLIGA

'MRAK' U BLAUGRANI Nikad tako nije bilo

19. studenog 2016. - 00:05

U Blaugrani je Real Madrid 'izgasio' svjetlo te je Barcelona ostala u mraku. Ogled dva najveća rivala u 8. kolu Eurolige je ušao u povijest. Real Madrid je ostvario u Blaugrani najveću pobjedu u povijesti. Dobio je Barcelonu sa čak 39 koševa razlike (102:63).

Real Madrid je otvorio utakmicu sa 7:0, imao u prvoj četvrtini plus 14 (29:15), u drugoj je otišao preko 20 (50:28, imao tada i 25 više – 53:28 i 54:29). U trećoj je bilo više od 30(68:37), u četvrtoj gotovo 50 razlike (47 – 101:54). Stoji, Barcelona ima problema s ozljedama. Nije kompletna, ali...

Ante Tomić je protiv Real Madrida igrao 15 minuta. Postigao je 5 koševa (šut iz igre 1/3, slobodna bacanja 3/6), imao 1 skok, 2 izgubljene lopte, 3 blokade i na njemu su igrači Real Madrida napravili najviše prekršaja (7). Kod Reala Sergio Llull je ubacio 20 (7 asistencija), Jaycee Carroll 19, Anthony Randolph 18 (11 skokova, 3 blokade)...

Prije dvanaest dana u španjolskom prvenstvu Barcelona je u Blaugrani bila bolja od Real Madrida s 85:75 (Tomić MVP s 19 koševa, 7 skokova i 5 asistencija)!  U prvenstvu Real Madrid i Barcelona dijele prvo mjesto sa 7/1, a u Euroligi vodi CSKA Moskva sa 7/1, Real Madrid je drugi sa 6/2, a Barcelona je na diobi sedmog mjesta sa 4/4.

Sreten Radović je u 8. kolu sudio utakmicu Baskonia – Bamberg 81:74 u kojoj su gosti vodili sa 47:32, a sedam minuta prije kraja imali 70:61.

19. travanj 2024 16:36