Dubrovčanin se nije smrznuo u Finskoj

16. studenog 2016. - 21:08

Umana Reyer Venezia je ostvarila prvu gostujuću pobjedu u FIBA-inoj Ligi prvaka. Sa čak 92:68 je nadigrala finsku Kataju Basket te nakon 5. kola ima tri pobjede i dva poraza. Početak utakmice pripao je domaćinu, koji je poveo s 9:0, ali prva četvrtina 26:18 za talijanski sastav, koji je u drugu četvrtinu dobio s 24:9 i s 23 koša razlike (50:27) otišao na odmor. U nastavku je bilo u nekoliko navrata i plus 29 za goste…

Hrvoje Perić je u Finskoj igrao 23 minute: postigao 7 koševa (šut iz igre 3/6 od čega 1/1 za tricu), imao 2 skoka, 2 asistencije te 2 izgubljene lopte. S po 14 koševa prvi strijelci Umana Reyer Venezie bili su MarQuez Haynes i Melvin Ejim.

U skupini 'B' vodi Le Mans sa 4/1, Pinar Karsiyaka ima kao i Umana Reyer Venezia 3/2, Kataja Basket 2/3. Preostala četiri sudionika skupine tek imamu odigrati 5. kolo (Avtodor Saratov i Maccabi Rand Media imaju po 2/2, Oradea i Khimik po 1/3).

U 6. kolu Perić i ekipa 23. studenoga dočekuju Avtodor Saratov.

19. travanj 2024 23:24