Oba gostovala, jedan pobijedio, drugi nije

3. studenog 2016. - 00:45

Dubrovčani su gostovali, jedan je dobio, drugi izgubio. Pobjedu je ostvario Ante Tomić s FC Barcelonom u Turkish Airlines Euroligi, ne i Hrvoje Perić s Umana Reyer Veneziom u FIBA Ligi prvaka. Barcelona je bila uspješna u Tel Avivu protv Maccabija sa 79:69, dok je Umana Reyer Venezie poražena u gostima od Khimik Yuzhny sa 65:64.

Maccabi je otvorio utakmicu vodstvom protiv Barcelone sa 7:0, zadnji put je izraelski ponos imao prednost u drugoj četvrtini (31:30). Barcelona je u zadnjoj četvrtini imala i 20 koševa viška (69:49). Ante Tomić je igrao 16 minuta i 24 sekunde, postigao je 3 koša (šut za dva 1/1, slobodna bacanja 1/2), imao 2 skoka, 2 asistencije i 1 osvojena lopte. Tek su odigrane dvije utakmice 5. kola: Barcelona ima 3/2, CSKA Moskva 4/0, Fenerbahče 4/1, Real Madrid, Olympiacos i Panathinaikos po 3/1…

Perić je za 18 minuta postigao 7 koševa (šut za dva 2/6, za tricu 1/3), imao 1 skok, 1 asistenciju, 2 izgubljene i 1 osvojenu loptu. Minutu i 52 sekunde prije kraja Perić je pogodio tricu za vodstvo 64:63. Umana Reyer Venezia je imala zadnji napad, ali nije uspjela. Nakon 3. kola u skupini 'A' FIBA Lige prvaka Le Mans, Saratov, Maccabi Rishon i Pinar Karsiyaka imaju po 2/1, Umana Reyer Venezia, CSM Oredea, Khimik Yuzhny i Kataja po 1/2.

19. travanj 2024 14:39